اخبار مرتبط

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان مدیریت میادین شهرداری تهران، سید سعید راد با تاکید بر لزوم توجه جدی به سلامت شهروندان، افزود: جشنواره ارگانیک که محل عرضه محصولات گیاهی از جمله میوه و تره بار است فرصتی است تا همگان به تاثیر غذای سالم بر سلامت خود و جامعه آگاهی یابند.
وی به همزمانی یازدهمین جشنواره ارگانیک با شب یلدا تحت عنوان «یلدای ارگانیک» اشاره کرد و گفت: این تقارن بیانگر آن است که علاوه بر اینکه سازمان مدیریت میادین همواره در خصوص پاسخگویی به نیازهای شهروندان دغدغه دارد، استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی آداب و سنت‌های ایرانی برای اصلاح فرهنگ غذایی شهروندان را نیز در دستور کار دارد.
راد با اشاره به تاثیر الگوهای مصرف بر تولید، افزود: وقتی تامین غذای سالم از طریق دسترسی به محصولات ارگانیک تبدیل به یک مطالبه عمومی شود، تولیدکنندگان میوه و تره بار و سایر فرآورده‌های مورد نیاز جامعه نیز به سمت تولید محصولات ارگانیک حرکت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه سازمان مدیریت میادین با برگزاری این جشنواره در پی ایجاد تغییرات مثبت، موثر و پایدار در دو بخش تولید و مصرف محصولات غذایی سالم است، اظهار کرد: این سازمان، علاوه بر مسئولیتی که در جهت تامین بخشی از نیازهای شهروندان و تضمین کیفیت مطلوب و قیمت مناسب محصولاتی که عرضه می‌کند بر عهده دارد، در قبال مسئولیت اجتماعی نسبت به شهر و شهروندان نیز احساس تکلیف می‌کند.
مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار به «شب یلدا» و لزوم تامین بخشی از نیاز شهروندان به میوه‌های این شب همچون انار و هندوانه و تره بار اشاره و تصریح کرد: با توجه به اختلاف قیمت میوه و تره بار در میادین و بازارها نسبت به سطح شهر، میادین و بازارهای میوه و تره بار از آمادگی لازم برای تامین نیازهای شهروندان به ویژه در «شب یلدا» برخوردارند.
به گزارش ایرنا، بیش از 240 میدان و بازار میوه و تره بار در تهران وجود دارد.
تهرام/9343/ 6139
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.