اخبار مرتبط

به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، به گفته ولی الله شجاع پوریان هدف از اجرای این طرح که در قالب اردوهای یک روزه از سوی ستاد گردشگری شهرداری تهران برگزار می شود، احیا و حفظ فرهنگ و تاریخ کشور و شهر و توسعه پایدار گردشگری شهری برای ارتقای آگاهی شهروندان نسبت به تاریخ و فرهنگ خود است.
معاون شهردار تهران، آشنایی نسل جدید با موزه ها و میراث فرهنگی شهر خود، غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و نوجوانان، ایجاد حس تعلق خاطر بیشتر نسبت به شناخت و حفظ میراث ملموس و غیرملموس، ارتقای سطح آگاهی نسبت به هویت ملی در بین دانش آموزان به واسطه شناخت بیشتر در حوزه های تاریخی و فرهنگی را از دیگر اهداف طرح موزه و دانش آموز عنوان کرد.
شجاع پوریان گفت: دانش آموزان دختر و پسر دوره دوم متوسطه مدارس مناطق 22 گانه شهر تهران با هماهنگی آموزش و پرورش در روزهای شنبه تا سه شنبه ماه‌های آذر و بهمن در این تورها شرکت می کنند.
وی با اشاره به توزیع بسته فرهنگی شامل معرفی شهر تهران به نوجوانان افزود: دانش آموزان شرکت کننده در این طرح از خدماتی همچون همراهی راهنمای متخصص و کمک راهنما با تورها، بیمه، پذیرایی و خدمات دیگر برخوردار می شوند.
شجاع پوریان، انتقال ارزش های ملی، افزایش شناخت، آگاهی و ایجاد حس مسئولیت برای حفظ میراث تاریخی و فرهنگی به نوجوانان را مهم و در سطح ملی دانست و گفت: دانش آموزان به عنوان حافظان این میراث و ادامه دهندگان راه پیشینیان و سازندگان آینده کشور محسوب می شوند و باید در راستای غنی سازی اوقات فراغت آنان و افزایش حس هویت ملی در بین نسل جدید در راستای پرورش نسل آینده کشور گام برداریم.
32 موزه در پایتخت وجود دارد که موزه های کاخ سعدآباد تهران، عمارت کاخ موزه نیاوران تهران، باغ موزه قصر تهران، موزه جواهرات ملی ایران، موزه هنرهای معاصر تهران و موزه ملی ایران(ایران باستان) از مهمترین این موزه ها است.
تهرام/7245/ 6139
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.