اخبار مرتبط

به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه 20 (شهرری)، شهربانو امانی در بازدید از روند اجرای پروژه برج طغرل شهرری اظهار داشت: تا کنون بخش زیادی از این اعتبار محقق نشده و کمیسیون‌های تخصصی باید در این خصوص همکاری کنند.
وی تصریح کرد: از آنجا که مطالعات این پروژه از دهه 1370 آغاز شده و در آن زمان دانش بازچرخانی آب نسبت به امروز محدود بود، پیشنهاد شد تا این موضوع مورد بازطراحی قرار گیرد.
عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: هم اکنون این پروژه در بخش سخت افزاری از پیشرفت خوبی برخوردار است، اگر چه بخش عمده ای از کار باید در بخش نرم افزاری انجام شود.
وی بازطراحی چرخه آب و طراحی باغ ایرانی اسلامی در مجموعه فرهنگی برج طغرل را ضروری دانست و یادآور شد: این مجموعه تاریخی به لحاظ منظر و زیبایی باغ ایرانی اسلامی با در نظر گرفتن پوشش گیاهی شهرری مورد مطالعه و طراحی قرار گیرد.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرری یکی از شهرستان های کمتر برخوردار استان تهران به شمار می رود، افزود: پیشینه تاریخی و پتانسیل‌های موجود در این شهر می ‎تواند به عنوان ظرفیت مورد توجه مسئولان شهری و ملی قرار گیرد.
به گزارش ایرنا، برج طغرل در شرق آرامگاه ابن بابویه در خیابان ابن بابویه شهر ری واقع شده‌ است و از آثار به جا مانده از دورهٔ سلجوقیان است.
در برخی متون این محل، برج خلیفه یزید نامیده شده‌ است، ارتفاع برج حدود 20 متر است (بدون احتساب گنبد مخروطی شکلی که امروزه اثری از آن نمانده) به عقیده برخی از کارشناسان این برج شبیه عقربه ‌های ساعت بوده و می‌ توان از روی تابش آفتاب بر روی کنگره‌های آن زمان را تشخیص داد.
1970/6003
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.