اخبار مرتبط

شاهد مثال این را شکرالله حسن بیگی سرپرست استانداری تهران اینگونه بیان کرد: دولت با همین نگاه، اینک تلاش بسیار دارد که از حضور فرمانداران و بخشداران جوان در مناطق مختلف استان بهره گرفته شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا شماری از جوانان دشت ورامین استان تهران (شهر ستان های جنوب شرق استان) صبح امروز در نشستی صمیمانه با سرپرست استانداری تهران که از 26 آبان امسال این مسئولیت را برعهده گرفته است به بیان مسائل و مشکلات موجود پرداختند.
یکی از جوانان حاضر در این نشست اینچنین شروع کرد: آمده ایم تا دغدغه و مطالبات خود را برای مسئول عالی دولت تدبیر و امید در استان تهران، بازگو کنیم.
وی که «ابوالحسنی» معرفی شد تاکید کرد: همه جوانان خلاق و پرانگیزه که منتظر آماده سازی زمینه ها برای فعالیت هستند باید بتوانند در فضایی سالم، بانشاط و سازنده دست به شکوفایی استعدادها و خلاقیت هایشان بزنند و در کنار مسئولان دولتی منشا اثر برای توسعه منطقه خود باشند.
این جوان همچنین بر به کارگیری بیشتر از ظرفیت جوانان متخصص بومی در مناطق مختلف تاکید کرد.
جوان دیگری که او هم در مقابل عالی ترین مقام دولتی در استان تهران پرحرارت و با انگیزه سخن گفت خود را «زینالی» معرفی کرد و اظهارداشت: زمینه های لازم برای اقدامات توسعه ای باید در شهرستان ها فراهم باشد و اگر بناست مطالبه ای داشته باشیم، باید برای همه مطالبه کنیم.
وی تاکید کرد: بیش از هر چیز امروز نیاز داریم یک ملت باشیم و برای یک ملت شدن هم نخستین و اساسی ترین مساله، موضوع استفاده از تخصص هاست.
این جوان، حمایت بیشتر از فعالیت های اجتماعی و مدنی همه جوانان در همه طیف های سیاسی را در شهرستان ها خواستار شد.
«رضازاده» دیگر جوانی بود که در این جمع حضور یافته بود تا بی واسطه و بی رودربایستی حرف هایش را به سرپرست استانداری تهران بگوید؛ وی گفت: مطالبات باید برای ایجاد تغییراتی باشد که به توسعه منطقه کمک کند.
به گفته وی، انتصاب مسئولان باید براساس تخصص و کارآمدی باشد زیرا اگر نیروی بومی هم به کار گرفته شود اما کارآمدی نداشته باشد مفید نخواهد بود.
یکی دیگر از جوانان به موضوعی اشاره کرد که طی چند وقت اخیر مورد مطالبه بسیاری از مسئولان دیگر نیز قرار گرفته و آن هم بودجه ای است که از محل مالیات بر ارزش افزوده برای توسعه روستاها اختصاص می یابد.
وی که با عنوان «جعفری » معرفی شد تاکید کرد: باید بر نحوه تخصیص این اعتبار و طرح هایی که قرار است در روستاها اجرا شود نظارت دقیق صورت گیرد تا زمینه بروز فساد در این مناطق فراهم نشود.
سرپرست استانداری تهران که صحبت جوانان را کامل شنیده بود در این زمان به آنان پاسخ داد و با تاکید بر لزوم بهره گیری بیشتر از حضور جوانان متخصص و کارآمد در پست های مختلف دولتی تاکید کرد: دولت با همین نگاه، اکنون از فرمانداران و بخشداران جوان در بخش های مختلف استان تهران بهره گرفته است.
حسن بیگی افزود: دیدگاه دولت نسبت به جوانان، زینت المجالسی نیست و به آنان در عمل اعتقاد داریم.
وی تاکید کرد: از جوانان باید در پست های مدیریتی مختلف استفاده کرد تا با کادرسازی از میان آنان، در آینده با مشکل مواجه نشویم.
حسن بیگی یادآورشد: رئیس جمهوری و دیگر مسئولان ارشد کشوری هم بارها بر ضرورت بهره گیری از جوانان توانمند در بخش های مختلف اجرایی تاکید کرده اند.
سرپرست استانداری تهران همچنین بر لزوم ارتباط مستمر و موثر با جوانان در مناطق مختلف تاکید و خاطرنشان کرد: به طور حتم موضوع لزوم برگزاری جلسه های مشاوران جوان با حضور جوانان فعال در هر منطقه به فرمانداران تاکید شده است.
استان تهران به غیر از شهرستان تهران، 15 شهرستان دیگر دارد.

تهرام/3001/ 1008
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.