اخبار مرتبط

خدمت کنید به این مردم/3

به گزارش ایرنا ، سیدحسین نقوی حسینی روز دوشنبه در جلسه مشترک کارگروه تخصصی اجتماعی و فرهنگی استان تهران و شهرستان ورامین که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شدافزود: امروز ایران اسلامی همچون دوران هشت سال دفاع مقدس ، در شرایط جنگی قرار دارد و آرایش امروز ما باید همچون دهه 60 و در شرایط مقابله با دشمن باشد.
وی گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا ، جنگی تمام عیار علیه ایران اسلامی تدارک دیده تا به خیال خام خود مقاومت مردم را در هم شکند ولی با عنایت خداوند متعال ، توجهات ولی عصر(عج) ، رهبری خردمندانه رهبر معظم انقلاب ، و وحدت قوه مجریه ، مقننه و قضائیه و ارکان نظام و ایستادگی مردم ؛ تمامی این تلاش ها با شکست منجر شده است.
وی تأکید کرد:آمریکا برای به زانو در آوردن مقاومت مردم ایران اسلامی ، تمامی توان خود را به کار برده است ولی امروز شاهدیم که به فرموده رهبر معظم انقلاب این قدرت آمریکاست که رو به افول است و شاکله تحریم هایی که علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی تحمیل شده در حال فروریختن است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی گفت: در دیداری که با مسئولان کشور چین صورت گرفت این مطلب اعلام شد که آمریکا از چین خواسته تا با همراهی سه ماهه با تحریم های آنان، مقدمات فروپاشی نظام جمهوری اسلامی را فراهم کنند ولی به فرموده رهبر معظم انقلاب ، شتر در خواب بیند پنبه دانه و این خواب هیچ گاه تعبیر نمی شود.
وی گفت: این واقعیتی انکار ناپذیر است که آمریکا بد عهد و غیر قابل اعتماد است و این امر در روند مذاکرات هسته ای کاملا مشهود بود.
وی تأکید کرد: ادامه راه همراه با توسعه و پیشرفت ایران اسلامی به ایستادگی ، مقاومت و حضور در صحنه تمامی مردم و مسئولان نیاز دارد.
نقوی با اشاره به لزوم خدمت رسانی بی منت به مردم به عنوان صاحبان انقلاب گفت: امروزمدیریت نظام در بخش استانی و شهرستان در اختیار ماست و کارهایی که در این ایام انجام می دهیم ، در سابقه تاریخ باقی می ماند ، برای رفع مشکل مردم همه باید به میدان آمده و بی منت به صاحبان اصلی انقلاب خدمت ارائه کند.
نماینده مردم ورامین ، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت استان تهران افزود: این استان در حوزه های بهداشت ، درمان ، فرهنگ ، اقتصاد و بسیاری از زیرساخت ها در محرومیت قرار دارد و شهرستان های استان ، بیش از مرکز از این محرومیت رنج می برد.
وی تصریح کرد: استان تهران در مجلس شورای اسلامی ، 35 کرسی دارد و در مقابل 260 نماینده ضد تهران در مجلس صاحب کرسی هستند که تمام مصوبات مربوط به توسعه استان تهران را رد کرده و به تصویب نمی رسانند.
وی افزود : 3 هزار و 700 میلیارد تومان تأمین مالیات کشور بر تهران تحمیل شده است در صورتی که خود استان از این مالیات کمترین بهره را می برد.
وی گفت : شهریار با یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت یک کرسی دارد در حالی که جمعیت این شهرستان از 11 استان کشور بیشتر است.
نقوی اظهار داشت : ایلام با 350 هزار نفر جمعیت 3 نماینده و استان سمنان با 700 هزار نفر جمعیت 4 نماینده دارد در صورتی که ورامین ، قرچک و پیشوا با بیش از یک میلیون نفر جمعیت فقط یک نماینده دارد.
وی اظهار امیدواری کرد در سایه توجه تمامی مسئولان ، مشکلات شهرستان های استان تهران برطرف گردد.
تهرام/7254 / 1539
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

خدمت کنید به این مردم/3

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.