اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سیدضیا هاشمی روز دوشنبه در همایش مدیران، سردبیران و روسای مراکز و دفاتر ایرنا که با حضور دکتر محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در حال برگزاری است افزود: چشم انداز ایرنا در افق سه ساله تدوین شده تا ایرنا به اثرگذارترین رسانه خبری شود.
وی با بیان اینکه برای دستیابی به این هدف مخاطبان در سه حوزه نخبگان رسمی بویژه در دولت، ذی نفوذانی که خود مرجعیت خبری دارند و نیز مخاطبان عام دسته بندی شده اند اظهارداشت: طی یکسال اخیر ایرنا در بخش های مختلف با جهش و پیشرفت خوبی روبه رو بوده است.
وی ادامه داد: در شاخص های دولت الکترونیک نیز ایرنا از بین 95 دستگاه ارزیابی شده از رتبه 71 در دوره قبل در جایگاه چهاردهم قرار گرفته است.
هاشمی با اشاره به اینکه در بخش مخاطبان نیز این جهش قابل ملاحظه است یادآور شد: با توجه به ضرورت نقش آفرینی در فضای مجازی، تصمیم بر آن شد تا حوزه فعالیت در این بخش توسعه یابد.
به گفته وی آمارهای بخش فنی نشان می دهد میانگین بازدید از اخبار سایت ایرنا طی چند ماه اخیر 20 تا 30 درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل ایرنا گفت: در حوزه چند رسانه ای نیز آمار بازدید از 10 میلیون نفر در ماه های فصل بهار به 40 میلیون نفر در مهرماه امسال رسیده است.
وی حضور ایرنا در فضای مجازی را گسترده توصیف و خاطرنشان کرد: جهش های سه تا چند برابری در بخش های مختلف فضای مجازی مبین آن است که ایرنا توانسته است جایگاه خود را در این بخش تثبیت کند.
هاشمی با اشاره به افزایش تعداد دنبال کننده های ایرنا در اینستاگرام و توئیتر افزود: با توجه به ابلاغ دولت در تلگرام حضور مستقیم نداریم اما اخبار ایرنا به صورت غیرمستقیم در این فضا به شکل گسترده منتشر می شود.


در این همایش، مدیران ارشد خبری، سردبیران گروههای تخصصی داخلی و خارجی، روسای مراکز و دفاتر استانی و کارشناسان و تحلیلگران باسابقه ایرنا حضور خواهند داشت.
نشست مقدماتی این همایش دو روزه روز گذشته با حضور مدیران، سردبیران و مسئولان مراکز و دفاتر ایرنا در سراسر کشور در تهران برگزار شد.
سخنران مراسم پایانی این همایش در عصر سه شنبه، دکتر «حسام الدین آشنا» مشاور رسانه ای رئیس جمهوری و رئیس مرکز بررسی های استراتژیک خواهد بود.
«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه و شماری از مقامها و مسئولان شورای عالی امنیت ملی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه و دیگر نهادها و سازمانها نیز در همایش ایرنا، برنامه سخنرانی دارند.
رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی خبرگزاری جمهوری اسلامی و ایرناپلاس و نیز تجلیل از خانواده های شهدای ایرنا در حادثه سقوط هواپیمای سی - 130 از دیگر برنامه های این همایش است.
پانزدهم آذرماه 1384 یک فروند هواپیمای نظامی C130 با 94 سرنشین و خدمه که عمده آنها را خبرنگاران رسانه‌های گروهی تشکیل می دادند، هنگامی که از تهران برای پوشش خبری یک رزمایش عازم منطقه چابهار بود، لحظاتی پس از پرواز به دلیل نقص فنی سقوط کرد و همه سرنشینان آن شهید شدند.
«سپهدار ساجدی» خبرنگار و «مهدی میرافضلی» عکاس ایرنا از جمله مسافران این هواپیما بودند که در این سانحه به شهادت رسیدند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) خبرگزاری رسمی کشور است که در 19 مرداد 1313 خورشیدی با عنوان « آژانس پارس» و با هدف تولید و بازتاب اخبار و رویدادهای مهم ایران، منطقه و جهان شکل گرفت و در هشتم دی 1360 با تصویب مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام داد.
این خبرگزاری که اکنون 84 سال از فعالیت آن می گذرد و قدیمی ترین خبرگزاری ایران است، دارای شبکه ای گسترده از دفاتر و خبرنگاران در داخل و خارج از کشور است به گونه ای که علاوه بر 54 دفتر در مراکز استانها و شهرهای مهم، شبکه گسترده از خبرنگاران محلی در نقاط مختلف دارد.
ایرنا همچنین در حال حاضر با بهره گیری از 22 دفتر خارجی، تحولات و رویدادهای جهان را از نزدیک پوشش می دهد و علاوه بر آن، اخبار تحولات ایران را علاوه بر فارسی به 8 زبان زنده و مهم دنیا در اختیار مخاطبان می گذارد.
ایرنا همچنین صاحب امتیازی روزنامه های ایران، ایران ورزشی، روزنامه عربی زبان الوفاق، انگلیسی زبان ایران دیلی و روزنامه ویژه نابینایان - «ایران سپید»- را در اختیار دارد و دانشکده خبر به عنوان یکی از مهمترین مراکز تربیت خبرنگاران و دست اندرکاران حوزه اطلاع رسانی کشور نیز وابسته به آن است.
ادامه دارد
تهرام/9353 / 1539
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.