اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، از ساعات اولیه صبح امروز (شنبه) و در حالی که ساعت ها به برگزاری مسابقه حساس از مرحله دور برگشت فینال فوتبال لیگ قهرمانان آسیا باقی مانده است اما حضور تماشاگران در خیابان ها و بزرگراه های منتهی به ورزشگاه آزادی قابل توجه است .
همچنین ایستگاه های مترو تهران نیز امروز فوتبالی شده و بسیاری از هواداران با در دست داشتن پرچم پرسپولیس به وسیله مترو در حال عزیمت به ورزشگاه آزادی هستند.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از ساعت های اولیه صبح امروز (شنبه) شاهد حضور هواداران تیم پرسپولیس در ایستگاه های مترو هستیم.
محسن محمدیان افزود: با توجه به اینکه ایستگاه ورزشگاه آزادی در خط 5 مترو تهران از صادقیه تهران تا گلشهر کرج واقع شده است بسیاری از هواداران از این خط چه از کرج و چه از سمت تهران با استفاده از مترو در حال عزیمت به ورزشگاه آزادی هستند.
وی ادامه داد: در حال حاضر مشکلی در زمینه جابجایی تماشاگران وجود ندارد و در صورت ازدحام زیاد سرفاصله قطارها کاهش می یابد و به ویژه در خطوط 4 و 5 مترو تهران نیز قطارهای فوق العاده اعزام می شود.
مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران پیش بینی کرد که بیش از 60 هزار تماشاگر بصورت رفت و برگشت با مترو جابجا شوند.
وی از تماشاگران این مسابقه فوتبال درخواست کرد که با توجه به ترافیک در مسیرهای منتهی به ورزشگاه آزادی برای جابجایی آسان در کمترین زمان ممکن از ناوگان مترو استفاده کنند.
همچنین تکنسین های اورژانس در نقاط داخلی و بیرونی ورزشگاه آزادی در حال خدمات رسانی به تماشاگران هستند.
مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در آستانه برگزاری فینال برگشت تیم های پرسپولیس ایران و کاشیمای آنتلرز ژاپن و با توجه به استقبال زیاد تماشاگران از این دیدار حساس 50 نیروی ستادی و عملیاتی از جمله پزشک، پرستار و کارشناس فوریت های پزشکی به همراه 10 دستگاه آمبولانس، 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 10دستگاه موتورلانس در نقاط داخلی و بیرونی ورزشگاه آزادی مستقر شدند.

** حضور اورژانس بانوان در ورزشگاه آزادی
محمد کرم درآبادی افزود: با توجه به حضور بانوان در ورزشگاه آزادی 2 تیم درمانی اورژانس تهران با استفاده از 2 دستگاه آمبولانس به همراه 50 پزشک، پرستار و کارشناس فوریت های پزشکی خانم در داخل و نقاط بیرونی ورزشگاه آزادی مستقر شدند.
وی ادامه داد: استقرار تکنسین های اورژانس در مسیرهای ورودی و خروجی و به ویژه پارکینگ ها و سکوها است و این استقرار تا پایان مسابقه و پس از تخلیه کامل ورزشگاه ادامه دارد.
مدیر روابط عمومی مرکز اورژانس تهران از تماشاگران این مسابقه خواست که همچون گذشته با تکنسین های اورژانس همکاری داشته و در صورت نیاز به خدمات درمانی به تکنسین های استقرار یافته در محل و یا به سامانه 115 اطلاع دهند.
همچنین تیم های عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در مسیرهای منتهی به ورزشگاه آزادی و همچنین نقاط داخلی ورزشگاه مستقر هستند.
به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بیش از 50 آتش نشان با استفاده از 12 خودرو سنگین، 4 خودرو سبک، 5 دستگاه موتور سیکلت و 2 دستگاه پیکاپ نجات تامین کننده ایمنی هواداران و بازیکنان این مسابقه فوتبال حساس هستند.
به گفته سید جلال ملکی، در حال حاضر آتش نشانان در محل مستقر شدند و با توجه به اینکه ایستگاه شماره 20 آتش نشانی شهر تهران در مجاورت ورزشگاه آزادی قرار دارد ماموران این ایستگاه نیز در آماده باش کامل هستند.
وی از هواداران این مسابقه فوتبال خواست که همچون گذشته با آتش نشانان همکاری داشته و با رعایت اصول ایمنی از هر گونه حادثه احتمالی در داخل و بیرون ورزشگاه جلوگیری کنند.
همچنین ملکی از هواداران خواست که در صورت بروز هر گونه حادثه ای ضمن فاصله گرفتن از محل حادثه مراتب را به سامانه 125 و یا تیم های استقرار یافته در محل اطلاع دهند.

پیش از این قرار بود ساعت 12 امروز درهای ورزشگاه به روی هواداران باز شود اما با توجه به ازدحام و شلوغی در مسیرهای بیرونی درهای ورزشگاه از ساعت 10 و 30 دقیقه به روی تماشاگران باز شد و تنها افرادی می توانند به ورزشگاه آزادی راه پیدا کنند که بصورت الکترونیکی بلیط این مسابقه را خریداری کرده باشند و با همراه داشتن کارت ملی می توانند به داخل ورزشگاه بروند.
به منظور پرکردن اوقات فراغت تماشاگران تا شروع این مسابقه فوتبال قرار است ویژه برنامه های متنوع شاد ورزشی و هنری در داخل ورزشگاه آزادی برگزار شود.
دیدار برگشت تیم های پرسپولیس تهران و کاشیما آنتلرز ژاپن در فینال لیگ قهرمانان آسیا 2018 امروز (شنبه) از ساعت 18:30 آغاز خواهد شد و قرار است برج میلاد تهران هم زمان با آغاز مسابقه قرمز شود.
در صورت قهرمانی پرسپولیس نیز آتش بازی در محدوده برج میلاد تهران انجام می شود.
تهرام/7243/ 1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.