اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مردم دوستدار اهل بیت و ولایت مدار شهرستان ری در این روز غمبار با برگزاری آیین های عزاداری به سوگ نشستند و اشک ماتم ریختند.
مراسم عزاداری رحلت پیامبر اکرم(ص) در حرم عبدالعظیم (ع) بر پا شده و سوگواران از مناطق مختلف با حضور در کنار حرم شریف آن بزرگوار سر و سینه می زنند.
عزاداران درقالب هیات های سینه زنی و زنجیرزنی نیز پس از عبور از خیابان های اصلی شهر با حضور درحرم عبدالعظیم(ع) این مصیبت بزرگ را به پیشگاه بانوی گرامی اسلام تسلیت گفتند و عشق و ارادت خویش را به اهل بیت(ع) نمایش گذاشتند.
صدای مداحی مداحان در حرم عبدالعظیم(ع) به گوش می رسید و در کنار آن سخنرانان نیز به بیان گوشه هایی از زندگی سراسر خیر و برکت پیامبر اسلام و امام حسن مجتبی(ع) را پرداختند و مردم را به الگو گرفتن از زندگی این بزرگواران توصیه کردند.
هم اکنون شهرری در غم جانسوز رحلت نبی مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) سیاهپوش است و بیرق‌های سیاه در هر کوی و برزن بر سر در مساجد، حسینیه‌ها، منازل و اداره‌ها به اهتزار درآمده است.
حضرت محمد(ص) در 17 ربیع الاول عام الفیل در شهر مکه چشم به جهان گشود؛ پدر پیامبر(ص)، عبدالله فرزند عبدالمطلب و مادرش آمنه دختر وهب و هر 2 از قبیله بزرگ قریش بودند؛ آن حضرت در سن 40 سالگی به مقام رسالت رسید و به مدت 23 سال عهده ‏دار امر رسالت و نبوت بود؛ پیامبر(ص) در 28 صفر سال 11 هجری قمری و در سن 63 سالگی از دنیا رفت.
امام حسن(ع) فرزند امام علی بن ابیطالب(ع) و حضرت فاطمه(س) در شب نیمه ماه مبارک رمضان، سال سوم هجرت در شهر مدینه دیده به جهان گشود؛ ایشان در سن 37 سالگی به مقام امامت رسید؛ آن حضرت در 28 صفر سال 50 هجری قمری و در 47 سالگی به شهادت رسید.
1970/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.