اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،, سردار حسین رحیمی روز چهارشنبه در نشست مشترک شهردار تهران با فرماندهان نیروی انتطامی تهران بزرگ افزود: از قدیم گفته اند که اگر بلدیه و نظمیه کنار هم باشند نظم و آرامش را برای مردم به ارمغان می آورند.
وی یادآورشد: علت تاکید بر حضور نیروی انتطامی در کنار مدیریت شهری این است که مدیران شهری بتوانند به خوبی کارهایشان را انجام دهند و شهر را اداره کنند.
رحیمی ضمن ابراز رضایت از عملکرد شهرداری در همراهی با پلیس، اظهار داشت: انتظار می رود این همراهی و همکاری برای تامین و استمرار امنیت در کلان شهری همچون تهران ادامه داشته باشد.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ به برنامه احداث 40 کلانتری در سطح شهر از 10 سال گذشته اشاره کرد و گفت: شهرداری هم در این زمینه مسئولیت دارد اما برغم تمامی مشکلاتی که شهروندان با آن مواجه هستند، تاکنون اقدامی برای تحقق این مصوبه انجام نشده است.
وی خاطر نشان کرد: مساله دیگری که رفع آن همکاری مدیریت شهری را می طلبد بحث اعتیاد است که با وجود همه تلاش ها، شهروندان باور ندارند که کاری انجام گرفته و خود پلیس هم به این نتیجه رسیده است که اقدامات راه درستی را طی نمی کنند.
رحیمی ادامه داد: بسیاری از معتادانی که به مراکز بازپروی و ترک اعتیاد می روند پس از سم زدایی بار دیگر مصرف مواد مخدر را شروع می کنند و این چرخه جمع آوری، سم زدابی، رهاسازی و مصرف دوباره استمرار دارد.
فرمانده انتطامی تهران بزرگ گفت: به حتم این روند دچار نواقصی است و باید در آن بازنگری کرد چرا که جدای از آلوده کردن سطح شهر، وجود معتادان در مناطق جنوبی تهران مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کنند.
وی مطالبه دیگر از شهرداری را تقویت و افزایش توان لجستیکی پلیس خواند و اضافه کرد: در این زمینه پلیس نیازمند حمایت شهرداری و تعیین بودجه است.
رحیمی تاکید کرد: شهرداری باید بر روی امنیت سرمایه گذاری کند تا مشکلات و آسیب های موجود در شهر کنترل شود در غیر این صورت برای مقابله با مشکلات به جد دچار مشکل خواهیم شد.
تهرام/3001//1348
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.