اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سردار محمدرضا مهماندار روز سه شنبه در مراسم افتتاح مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پایتخت اعلام کرد: در تهران بزرگ چهار میلیون خودرو و سه میلیون موتورسیکلت ثبت شده است.
وی با بیان اینکه 30 درصد سهمیه تردد و خودروهای کشور به تهران اختصاص دارد افزود: این مرکز یکی از نیازهای اصلی تهران بزرگ بود که با هدف رصد دقیق و استفاده بهینه از دوربین های سطح شهر برای مدیریت ترافیک و رفع مشکلات معابر و خیابان ها از جمله آب گرفتگی، یخ زدگی و خرابی احتمالی مورد بهره برداری قرار گرفت.
مهماندار مدیریت ترافیک و تردد مناسبت های خاص از جمله مراسم 22 بهمن، عید فطر، ارتحال امام راحل(ره) و سایر مناسبت ها، رصد آنلاین ترافیک لحظه ای شهر تهران و سامانه مدیریت ناوگان را از دیگر اهداف راه اندازی این مرکز ذکر کرد.
به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ این مرکز به سامانه آنلاین هشدار زلزله و سازمان ژئوفیزیک، کنترل کیفیت هوا و هواشناسی و سایر سامانه های مورد نیاز دیگر متصل است و با رسانه های مختلف از جمله صدا و سیما نیز برای اطلاع رسانی به مخاطبان ارتباط دارد.
مهماندار گفت: در این مرکز با فضای 156 متری بزرگترین مرکز کنترل هوشمند ترافیک ایران به شمار می رود و در آن از 108 دستگاه «ال ای دی» صنعتی 55 اینچی استفاده شده است.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی، استاندار تهران، رئیس پلیس تهران بزرگ و رئیس شورای اسلامی شهر تهران از جمله دیگر مسئولان حاضر در این مراسم بودند.

تهرام/6139/ 1008
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.