اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی شهرداری منطقه 20، فرهاد افشار اظهار داشت: تدوین سند راهبردی مدیریت بحران 20 محله این منطقه در دستور کار امسال قرار دارد که با اجرای این پروژه، مخاطرات بلایای طبیعی از جمله برف، زلزله، سیلاب و فرونشست زمین مورد بررسی قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: با اجرای این طرح میزان تاب ‌آوری محلات در برابر بلایا احصا خواهد شد.
افشار افزود: با شناسایی تهدیدهای حاصل از حوادث طبیعی، راهکارهای عملیاتی و کاربردی برای مدیریت در زمان بحران نیز ارائه می شود تا در زمان ممکن گروه های مردمی و مدیریت بحران بر اساس نقشه عملیاتی با پایه علمی و کارشناسی وارد عمل شوند.
وی در ادامه از راه اندازی سایت های برف روبی در سطح شهرری خبر داد و گفت: این سایت ها در راستای مدیریت بحران و همزمان با شروع فصل سرما برای پاکسازی معابر اصلی و بزرگراه ها راه اندازی می شوند.
شهردار منطقه 20 افزود: همچنین برای ارائه خدمات بهینه و تسهیل در اجرای امور، فعالیت ها در قالب مدل های از پیش تعیین شده به اطلاع شهروندان می رسد تا با آگاهی کامل با مدیریت شهری مشارکت کنند.
وی اضافه کرد: شناسایی نقاط حساس، معرفی تجهیزات و ماشین آلات، پتانسیل نیروی انسانی، معرفی سایت های برف روبی، مسیر حرکت ماشین آلات، اولویت های پاکسازی، تعداد و مکان مخازن شن، عملیات های اجرایی مدیریت شهری و نحوه مشارکت شهروندان از جمله اطلاعاتی است که در اختیار شهروندان قرار می گیرد
منطقه 20 (شهرری) جنوبی‌ترین منطقه شهری شهرداری تهران است و دارای پنج ناحیه داخل محدوده و 2 ناحیه خارج محدوده و 21 محله است.
1970/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.