اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، موضوع آزار جنسی تعدادی از دانش آموزان دوره اول متوسطه مجتمع آموزشی معین در منطقه 2 تهران خردادماه امسال خبرساز شد و احساسات مردم و مسئولان را سخت جریحه دار کرد به طوری که رهبر معظم انقلاب نیز آن را جنایت خواندند و در دستوری به رئیس قوه قضاییه، محاکمه سریع محکومان را خواستار شدند.
در پی تشکیل جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز غیردولتی شهر تهران، مجوز فعالیت دوره اول متوسطه مجتمع آموزشی معین لغو شد و مقرر شد با اتخاذ تدابیری، دانش آموزان این دوره در سایر مدارس منطقه که تمایل و شرایط ثبت نام دارند، ساماندهی شوند.
ناصر کوهستانی مدیر منطقه 2 آموزش و پرورش شهر تهران استعفا کرد و با حکم عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، هوشنگ میرشفیعی به عنوان سرپرست این مدیریت منصوب شد.
شهریورماه جاری نیز حکم 10 سال حبس و 74 ضربه شلاق برای ناظم مدرسه معین صادر شد.
همچنین مجتمع آموزشی «معین» به «سرآمدان علم» تغییر نام داده که تغییر نام و ادامه فعالیت این مجتمع آموزشی انتقادهایی را در پی داشته است.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران روز شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مجتمع آموزشی «معین» شامل سه دوره تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم بود و در پی اتفاق و تخلف رخ داده، شورای نظارت بر مدارس غیردولتی، مجوز فعالیت دوره اول متوسطه را لغو کرد که پس از مدتی موافقت اصولی آن دچار مشکل و کادر مدرسه مجبور شد موافقت اصولی دیگری را برای ادامه فعالیت ارائه دهد که نام مجتمع نیز تغییر پیدا کرد.
مسعود ثقفی گفت: شورای نظارت بر مدارس غیردولتی شهر تهران مجدد برای مجتمع آموزشی «سرآمدان علم» در محل ساختمان مدرسه قبلی (معین) مجوز صادر کرد.
وی با اشاره به اینکه از لحاظ حقوقی مجوز نماینده حقوقی مجتمع آموزشی معین حذف شده، افزود: با این وجود، سهامداران موسسه طبق قانون می توانند در ملک احداثی با کاربری آموزشی با معرفی نماینده حقوقی جدید و نام جدید در سایر دوره‌های تحصیلی به فعالیت ادامه دهند.
ثقفی با تاکید بر اینکه مجتمع آموزشی معین دیگر در منطقه 2 آموزش و پرورش تهران وجود ندارد، اظهارداشت: با توجه به مشکلات رخ داده در دوره اول متوسطه این مجتمع و ایجاد امنیت روانی، مجتمع آموزشی جدید(سرآمدان علم) فاقد دوره اول متوسطه است و تنها در دوره های ابتدایی و متوسطه دوم فعالیت خواهد کرد.
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران گفت: کمک های لازم را انجام دادیم تا دانش آموزان دوره اول متوسطه مجتمع معین برای سال تحصیلی جدید در سایر مدارس منطقه 2 ثبت نام و تحصیل کنند.
تهرام/7245/1539
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.