اخبار مرتبط

علی اکبر قربانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کتاب ها با موضوعات مختلف درسی، عمومی، حوزه کودک و بزرگسال توسط خیرین و مردم به کتابخانه های ری اهدا شده است.
وی افزود: باوجود افزایش این تعداد از کتاب ها هنوز سرانه مطالعه در این شهر به حد مطلوب و استاندارد نرسیده و نیاز به اقدامات بیشتری در رفع موانع در این حوزه است.
قربانی تاکید کرد: اهدای کتاب باید به عنوان یک سنت حسنه در بین مردم نهادینه شود تا بتوان با این نوع اقدامات، بخشی از نیاز منابع کتابخانه‌های عمومی در این شهر را تامین کرد.
مدیراداره کتابخانه های شهرستان ری با بیان اینکه 17 کتابخانه در سطح شهرستان ری فعال است، گفت: 6 کتابخانه روستایی در روستاهای ده خیر، اسلام آباد، قلعه نو، گل حصار، تورقوزآباد و خانلق و 11 کتابخانه نیز در سطح شهرری به مردم خدمات رسانی می کنند.
وی یادآور شد: در حال حاضر 12 هزار نفر عضو این کتابخانه ها هستند و جلسات نقد و بررسی کتاب، جمع خوانی، قصه گویی و بلند خوانی نیز به طور دائم دراین اماکن فرهنگی برگزار می شود.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از یک میلیون و 800 هزار نفر در جنوب استان تهران واقع شده که دارای پنج شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک، قیامدشت و حسن آباد است.
1970/6003
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.