اخبار مرتبط

مجله دوست که در سه جلد متفاوت برای سه گروه سنی ارائه شده است، در شماره دی ماه خود با گرفتن حال و هوای زمستانی به منظور آموزش و تفریح منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران مجله دوست در سه جلد متفاوت برای رده های سنی خردسالان، کودکان و نوجوانان به منظور ارتقاء این نسل ها در زمینه های اخلاقی و دینی، فرهنگی، علمی و آموزشی فعالیت می کند. صاحب امتیاز این مجلات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، است که تلاش دارد، ضمن سرگرمی و ایجاد تفریح برای نسل های جدید به آنها آموزش هایی نیز ارائه کند.

دوست خردسالان

در مقدمه این مجله آمده است، علاوه بر جنبه های آموزشی، تفریحی و سرگرمی، افزایش مهارت های علمی از اهداف اصلی این مجله است. جدا کردن، رنگ آمیزی، حتی خط خطی کردن و هرگونه فعالیت پیشبینی نشده ای از طرف خردسال می تواند به ایجاد ارتباط، اعتماد به نفس، شادی و رشد خلاقیت او کمک کند.

اولین مطلب این مجله با عنوان من و پدر بزرگ داستانی از برف بازی دو برادر در یک روز برفی است که پایان داستان نکته ای اخلاقی از پدر بزرگ تعریف می کند، تا علاوه بر سرگرمی به کودکان نکته ای آموزش دهد.

مطلب بعدی با هدف من می توانم لولو و تی تو است که به خردسالان طی داستانی آموزش می دهد تا از تاریکی نترسند. در ادامه مطلبی به عنوان لب هاتان را باز کنید، در دسته من دوست خدا هستم جای گرفته تا به کودکان مسئله ای دینی را آموزش دهد تا شکر گذار پروردگار باشند.

داستان های بعدی این مجله به ترتیب مورچه، خواب های هویجی، بقو، مواظب باش نیفتی، دویدن به دنبال پروانه ها، مترسک، لالایی، چقد قشنگه خونه ات، کوکو تیک تاک، کانگو اسباب بازی دوست دارد، بادکنک، نقاشی تو، خانه ی برفی، دوست داشتن چیه و شب تولد خورشید خانم با هدف سرگرمی، تفریح، آموزش برای خردسالان است.

آخرین مطلب این مجله نحوه ساختن گلدانی کوچک است که با عنوان باغچه خانگی است.

دوست کودکان

اولین مطلب این مجله از سری همراه با امام داستانی کوتاه با نام گلیم کوچولو است، مطلب بعدی با عنوان دیدن یک دوست خوب حرف های بچه ها با امام رضا(ع) است، که از کودکان نقل شده.

مطالبی که در این مجله آمده است، سعی کرده تا با فریح و سرگرم کردن کودکان به وسیله شعر و داستان مطالب مختلفی را در قالب اخلاق و یا علمی به آنها اموزش دهد.

از جمله مطالب این مجله می توان به داستان های توپ چهل تیکه، شب های به یاد ماندنی، همسایه ثروت مند، بیتجربه یستم، کرکس و لاک پشت، من نی نی رو دوست ندارم، جوجه رنگی و... اشاره کرد.

در هر شماره از این مجله داستانی با هدف آموزش ریشه یک ضرب المثل به کودکان بیان می شود که در این شماره ضرب المثل هر گردی گردو نیست در داستان گردوها بیان شده است.

از دیگر موارد قابل توجه دوست کودکان نگاه کن درست کن است که نحوه ساخت خانه به شکل ماکت رابه بچه ها یاد می دهد.

یکی دیگر از داستان های مجله در سری خاطرات دفاع مقدس با عنوان مرگ بر صدام یک داستان از زمان جنگ بیان می کند.

علاوه بر این در این مجله مطالبی تحت عنوان سرگرمی، مثل پیدا کردن اختلاف آمده است.

دوست نوجوانان

در صفحه اول این مجله حرف های یک نوجوان آمده اس که مسئله و دغدغه ای را به عنوان نوجوان بیان می کند و آن را با هم سن های خود در میان می گذارد. مجله دوست نوجوان هرچند مطالبی با موضوغ سرگرمی و تفریح دارد، اما بی تناسب با حال و هوای نوجوانی نسیت. در این مجله سعی شده است تا از زبان نوجوانان سخن گفته شود و آنچه را که دغدغه آنهاست و یا نیاز دارند بدانند بگویند.

داستان های این مجله متناسب با حال و هوای نوجوانی و در خور فهم آنها نوشته شده است. از نمونه مطالب این مجله می توان به مطلب ناخنک اشاره کرد که در آن به معرفی تولستوی و موزه آن می پردازد. در این مطلب با معرفی کوتاه از تولستوی، کارهای وی، خانه او که به موزه تبدیل شده و بعضی از سخنانش پرداخته است.

از دیگر داستان های این مجله می توان به هدیه هایی برای کریسمس اشاره کرد که داستانی از زندگی امام خمینی(ره) در نوفل لوشاتو را بیان می کند. رشته ای از مهره های آبی، این بزرگراه من است، آیینه در برابر آیینه، زشت رو یا سپید و خانواده را بیشتر از تبلت دوست دارم از دیگر داستان های این مجله هستند.

علاوه بر این در مطالبی از جمله با دوستمون «نه» دار باشیم، پول تو جیبی، ابزار من کو، یارکشی در هدف و مخهارت های زندگی مطالبی هستند که در آنها از زبان نوجوانان و یا با زبان نوجوانان مشکلات، دغدغه ها و یا درباره نیازی از این نسل صحبت شده است. همچنین این مجله حاوی معما، جدول، جک و لطیفه و معرفی انیمیشن به منظور سرگرمی است.

این نکته نیز قابل توجه است که در هر یک از مجلات دوست خردسالان، کودکان و نوجوانان، کتاب هدیه ای قرار داده شده است.

علاقمندان به ماهنامه دوست می توانند این مجله را برای هر یک از رده های سنی مورد نظرشان از دکه های روزنامه فروشی و مراکز عرضه محصولات مطبوعاتی بخواهند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.