اخبار مرتبط

کتاب «روزنگار زندگی و تاریخ سیاسی-اجتماعی امام خمینی(س) منتشر شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، این کتاب که توسط موسسه چاپ و نشر عروج و به کوشش حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی خسروی و اصغر میرشکاری منتشر شده است، به تاریخ نگاری وقایع سیاسی و اجتماعی روی داده در زندگی امام خمینی(س) پرداخته است.

این کتاب با سبکی بدیع و طرحی نو کلیه حوادث و مناسبتهایی را که امام خمینی(س) در آنها نقش اساسی داشته یا مرتبط با ایشان بوده است، تدوین کرده است. همچنین در این کتاب فهرست گویایی از تاریخ انقلاب اسلامی و زندگی پر فراز و نشیب پدید آورنده و بنیانگذار آن است شما را از دهه ها کتاب در این زمینه بی نیاز می کند.
روش این کتاب ذکر مناسبتها به صورت مجزا و فهرست وار است ولی مناسبتهای مهم با اندکی شرح و تفسیر و کامی از متن بیانات حضرت امام(س) مقرون شده و خواننده را پیش از پیش در جریان علت وقوع آن حادثه قرار می دهد.
در این کتاب حوادث و مناسبتها ابتدا به ترتیب روزها و ماه های سال شمسی و سپس به ترتیب ماههای قمری(در فصل ضمیمه) تنظیم شده است. به عنوان نمونه کلیه حوادث مربوط به اول فروردین از سال تولد حضرت امام تا روز وفات ایشان در ذیل یکم فروردین و همچنین تا 29 اسفند آمده است. با این روش علاقه مندان بخصوص مراکز اطلاع رسانی، سایتها و روابط عمومی ها می توانند از مهمترین مناسبتها هر روز در ارتباط با امام خمینی(س) مطلع شوند و در برنامه ریزی ها مورد بهره برداری قرار دهند.
در بخشی از مقدمه این کتاب که توسط معاون پژوهشی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) نگاشته شده است می خوانیم:
«موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در کنار انجام وظائف ذاتی خود و پدید آوردن دهها اثر پژوهشی و تولید منابع ارزشمند برای جویندگان راه و روش حضرت امام، بر آن شد تا فهرستی گویا از تاریخ زندگی امام را تهیه و در اختیار عموم علاقه مندان بویژه مراکز اطلاع رسانی قرار دهد. خوشبختانه توفیق حاصل شد و این مجموعه اینک تقدیم ارادتمندان حضرت امام می گردد.»
کتاب «روزنگار زندگی و تاریخ سیاسی-اجتماعی امام خمینی(س)» که آیینه حوادث نهضت اسلامی ملت ایران و ده سال مدیریت بی بدیل امام خمینی(س) در حساس ترین دوران تاریخ ایران است، از سوی انتشارات عروج وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و با شمارگان 1000 نسخه و با قیمت 190000 ریال، در آستانه دهه مبارک فجر منتشر گردیده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.