اخبار مرتبط

دیروز شیر آب آشپزخانه ما خراب شد و همه‌ی آشپزخانه پر از آب شد. پدر و مادرم مجبور شدند تمام صبح را در آشپزخانه بمانند و آن را تمیز کنند.حتی مادرم نتوانست ناهار درست کند. فقط دست‌هایش را شست و برای من تخم مرغ درست کرد. مادر و پدرم خسته بودند و خودشان ناهار نخورده بودند. سه تا بشقاب عروسکی گذاشتم و نان و تخم مرغ را توی بشقاب‌ها تقسیم کردم و به پدر و مادرم گفتم:«بفرمایید ناهار»!

شماره 490 هفته‌نامه «دوست خردسال» منتشر شد و آنچه خواندید بخشی از داستان مجموعه فرشته‌ها در این شماره هفته نامه دوست خردسال است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و خبری جماران، در اولین مطلب این شماره از دوست خردسال، داستان کوتاهی با عنوان «چی بپزم؟!» درج شده است. بخش فرشته‌های این شماره به معرفی کار نیکوی احسان به والدین برای خردسالان اختصاص دارد. در ادامه شعری به اسم «الاکلنگ » ازاسدالله شعبانی منتشر شده است. نقاشی با وصل کردن نقطه‌ها است که خردسالان پس از تکمیل آن باید تصویر به وجود آمده را رنگ‌آمیزی کنند، در این شماره نقاشی کردن یک کشتی به مخاطبان آموزش داده شده است. قلک نیز شعری از حسن حسینی در این شماره آمده است.

روی جلد هر شماره از دوست خردسال تصویر شیء یا موجود زنده ای مثل صندلی، شترمرغ، گردو ، اتو ، جوجه و ...ترسیم شده است که در صفحه اول در مورد خودش و کاربردش برای خردسالان صحبت کرده و بچه‌ها را دعوت می‌کند که برای دیدن مجله همراهش بیایند. این شماره تصویری از یک خرچنگ را روی جلد خود دارد که پس از معرفی خود خردسالان را به خواندن مجله دعوت می‌کند.
مجله دارای بخش‌های داستان، شعر، نقاشی، داستان تصویری، بازی، جدول و سرگرمی است. داستان‌های مجله به صورت ترکیب داستان تصویری و متن، داستان و کمیک استریپ است. داستان‌های تصویری نشریه، کودکان را تشویق به مشارکت درخواندن داستان همراه با بزرگترها (داستان مشارکتی ) می‌کند. «داستان تصویری داستان مصوری است که به جای نوشتن نام برخی از شخصیت‌ها، تصویر آنها در متن جای دارد و کودک نیز در خواندن متن همراه می‌شود. «باز هم خرگوش و لاک پشت» داستان تصویری این هفته دوست خردسال است که توسط مانا نیستانی کار شده است.

«جیقیل» شخصیتی است که «مانا نیستانی» آن را خلق کرده و هر بار داستان‌های مصور طنز جیقیل بچه‌ها را می‌خنداند. داستان شب‌ها، قصه حیوانات و ترانه‌ها و جدول، بازی، کاردستی عنوان برخی از مطالب این شماره دوست خردسال است.

«افشین اعلاء» و «مرجان کشاورزی آزاد» سردبیران این مجله هستند و «محمدحسین صلواتیان» نیز تصویرگری آن را برعهده دارد. این مجموعه ویژه خردسالان طراحی شده است و علاوه بر جنبه‌های آموزشی، تفریحی و سرگرمی، افزایش مهارت‌های عملی خردسالان نیز از اهداف اصلی آن است. به همین علت بخش‌هایی نظیر کاردستی، رنگ آمیزی و شمارش اعداد نیز در آن گنجانده شده است.

«دوست خردسال» شنبه هر هفته برای کودکان منتشر می‌شود. صاحب امتیازی این مجله را که نهمین سال انتشار خود را می‌گذراند، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) بر عهده دارد و با هدف ایجاد رابطه معنوی میان خردسالان و حضرت امام(س) و معرفی چهره‌ای غیررسمی و صمیمی از ایشان به خردسالان و افزایش سطح مهارت نونهالان منتشر می‌شود.

دوست خردسال در26 صفحه و در قطع ۲۲در۲۲سانتی‌متر و در چهار رنگ به چاپ می‌رسد. دوست خردسال را می‌توان هر شنبه برای گروه سنی الف، از روزنامه فروشی‌ها تهیه کرد و علاقه‌مندان برای اشتراک نیز می‌توانند با شماره تلفن 66706833-021 تماس بگیرند.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.