اخبار مرتبط

دیده بان حقوق بشر سوریه، وابسته به مخالفان سوری نیز اعلام کرد که در اثر بمباران های ائتلاف آمریکایی در نزدیکی البوکمال در استان دیرالزور 54 نفر جان خود را از دست دادند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، هواپیماهای ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا که خارج از شورای امنیت تشکیل شده است نیمه شب گذشته خانه های شهروندان را در ریف«البوکمال» در استان «دیرالزور»بمباران کردند که منجر به وقوع یک کشتار فجیع شد و در این حمله ده ها شهروند کشته و زخمی شدند و خانه های زیادی نیز ویران شدند.

منابع محلی به خبرنگار سانا گفتند که شهرک های «الباغوز فوقانی» و «السوسه»در ساحل شرقی رود فرات در نزدیکی شهر البوکمال نیمه شب گذشته در معرض بمباران شدید هواپیماهای ائتلاف آمریکایی قرار گرفتند که در اثر 30 غیرنظامی جان خود را از دست دادند و ده ها شهروند دیگر نیز زخمی شدند. بیشتر قربانیان کودک و زن هستند.

این منابع افزودند که تعداد کشته ها رو به فزونی است زیرا حال بسیاری از زخمی ها وخیم است و تخلیه آنها از زیر آوار به دلیل ادامه بمباران این دو روستا دشوار است.

این منابع تصریح کردند که تجاوز هوایی ائتلاف آمریکایی منجر به ویرانی گسترده در این دو شهرک شد به طوری ده ها منزل مسکونی روی ساکنانش آوار شدند .این منابع تصریح کردند که ادعاهای ائتلاف بین المللی درباره حمله به تروریست های داعش دروغ است و بمباران ها به منظور فشار بر اهالی مخالف ورود شبه نظامیان«قسد» (نیروهای دموکراتیک سوریه) مورد حمایت واشنگتن به این شهرک های آنهاست.

دیده بان حقوق بشر سوریه، وابسته به مخالفان سوری نیز اعلام کرد که در اثر بمباران های ائتلاف آمریکایی در نزدیکی البوکمال در استان دیرالزور 54 نفر جان خود را از دست دادند.

 

آرامش در مرزهای سوریه با اردن

اوضاع نظامی و میدانی طی پنج روز اخیر در مرزهای اردن و سوریه آرام گزارش شده است این در حالی است که هر گونه سخن گفتن درباره آوارگان یا تجمع پناهندگان پس از کاهش شدت عملیات نظامی به پایان رسیده است.

برخی منابع امنیتی اردنی مربوطه گفتند به روزنامه رأی الیوم گفتند که تشنج و استفاده گسترده از سلاح سنگین در نقاط تماس تا حدود زیادی کاهش یافته است.

این منابع آرامش در جبهه شمالی اردن را به دلیل تدابیر امنیتی ارتش اردن و عملیات هماهنگی میدانی گسترده در مرزها به ویژه هماهنگی با ارتش سوریه دانستند زیرا رایزنی ها و تماس های میدانی در جریان است و ارتش اردن تحرکات برخی از گروه های مسلح سوری را کنترل کرده است.

عملیات تحویل سلاح در نزدیکی نقاط تماس نیز تسریع شده است و بر اساس آمارهای منتشر شده توسط اردن بیش از 120 هزار آواره سوری پس از آن که امان سیاست بستن مرزها را در پیش گرفت به روستاهای خود بازگشتند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.