اخبار مرتبط

گزارشی از واکنش های بین المللی و منطقه ای به کشتار فلسطینی ها؛

بیش از دو هزار تن از مردم لندن، پایتخت انگلیس و فعالان سیاسی و حقوقی مدافع فلسطین با حضور در خیابان «داونینگ استریت» که دفتر نخست وزیری این کشور در آن قرار دارد، افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی و جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در مرز غزه را محکوم کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، بیش از دو هزار تن از مردم لندن در تظاهراتی جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در مرز نوار غزه را محکوم کردند.

بیش از دو هزار تن از مردم لندن، پایتخت انگلیس و فعالان سیاسی و حقوقی مدافع فلسطین با حضور در خیابان «داونینگ استریت» که دفتر نخست وزیری این کشور در آن قرار دارد، افتتاح سفارت آمریکا در قدس اشغالی و جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در مرز غزه را محکوم کردند. 

این تظاهرات توسط «کمپین همبستگی با فلسطینیان» (PSC)، ائتلاف «توقف جنگ»، «دوستان الاقصی» و همچنین با حمایت کمپین خلع سلاح هسته‌ای برگزار شد.

معترضان با حمل پارچه نوشته هایی که روی آن نوشته بود «فلسطین آزاد خواهد شد» و با فریاد شعارهای «به خشونت در غزه پایان دهید»، «اسرائیل یک دولت تروریستی است» انزجار خود را از جنایات اخیر اسرائیل علیه فلسطینیان در مرز نوار غزه اعلام کردند.

طی سخنرانی ها در این تظاهرات از دولت انگلیس خواسته شد که با اعمال فشار باعث شود که اسرائیل از این اقدامات خودداری کند و همچنین از جامعه بین المللی خواسته شده که تلاش های خود در حمایت از مردم فلسطین را افزایش دهد.

بنابر این گزارش،  در پی تیراندازی نیروهای رژیم صهیونیستی به تظاهرکنندگان فلسطینی در مرز نوار غزه که برای اعتراض به انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل به قدس و هفتاد و مین سالگرد روز «نکبت» دست به تظاهرات زده بودند، 62 فلسطینی شهید و حدود 3188 نفر دیگر زخمی شدند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

گزارشی از واکنش های بین المللی و منطقه ای به کشتار فلسطینی ها؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.