اخبار مرتبط

نشست شورای امنیت ملی آمریکا بدون اتخاذ تصمیمی درباره سوریه به پایان برسد؛

گروه سلطان مراد مهمترین و خطرناک ترین گروه مسلح در ریف شرقی حلب به شمار می رود و تعداد زیادی از افراد مسلح را در بر می گیرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، شب گذشته جسد«عبدالله حسن» فرمانده نظامی گروه مسلح«سلطان مراد» در یکی از مقرهای وابسته به این گروه در اطراف شهر«الباب» در شرق استان حلب پیدا شد.

برخی منابع گفتند حسن در تیراندازی افراد ناشناس کشته شد و احتمالا عملیات ترور در منطقه ای خارج از شهر الباب و پس از کمین برای وی صورت گرفته است.

تا کنون هیچ ترور را به عهده نگرفته است این در حال است که بنا برخی اطلاعات گروه های مسلح «سپر فرات» هوادار ترکیه که بر شهر الباب از بیش از یک سال پیش تا کنون سیطره دارند توپ اتهام قتل فرمانده گروه مسلح سلطان مراد به یکدیگر پاس می دهند.

عبدالله حسن که تبار وی به شهر «دیر الزور»بر می گردد از نخستین فرماندهانی بود که به دعوت ترکیه برای مشارکت در عملیات«شاخه زیتون» که شهر«عفرین» در ریف شمال غربی حلب را هدف قرار داد، پاسخ مثبت داد؛ عملیاتی که با اشغال این شهر توسط ارتش ترکیه و گروه های هوادارش پس از دو ماه به پایان رسید.

بنابر این گزارش، گروه سلطان مراد مهمترین و خطرناک ترین گروه مسلح در ریف شرقی حلب به شمار می رود و تعداد زیادی از افراد مسلح را در بر می گیرد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

نشست شورای امنیت ملی آمریکا بدون اتخاذ تصمیمی درباره سوریه به پایان برسد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.