اخبار مرتبط

دادگاه مسکو امروز جمعه به سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه اجازه داد تا پیام رسان تلگرام در روسیه مسدود شود و منتظر حکم دادگاه تجدید نظر نیز نماند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران،یورونیوز در خبری اعلام کرد که دیوان عالی روسیه امروز جمعه درخواست دولت برای مسدود کردن پیام‌رسان «تلگرام» در این کشور را پذیرفت.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه نیز اعلام کرد که دادگاه مسکو امروز جمعه به سازمان نظارت بر ارتباطات روسیه اجازه داد تا پیام رسان تلگرام در روسیه مسدود شود و منتظر حکم دادگاه تجدید نظر نیز نماند.

خبرنگار اسپوتنیک از سالن دادگاه گزارش داد که جلسه رسیدگی بدون حضور وکلای مدافع تلگرام به مدت کمتر از نیم ساعت برگزار شد.

این دادگاه حکم داد که تلگرام تا زمان ارائه «کلیدهای رمزنگاری» به دولت روسیه مسدود می شود.

دولت روسیه یک هفته پیش از مقام‌های قضایی این کشور خواسته بود تا دستور مسدود کردن این پیام‌رسان را صادر کنند.

«روسکومنادزور»، نهاد دولتی ناظر بر ارتباطات و فناوری اطلاعات روسیه از دستگاه قضایی این کشور خواسته بود تا دسترسی کاربران به این شبکه را به دلیل امتناع از ارائه داده‌ها به سرویس‌های امنیتی محدود کند. این نهاد جمعه هفتم آوریل در بیانیه‌ای اعلام کرد درخواست خود را برای محدود کردن تلگرام به دادگاهی در مسکو ارائه داده است.

مسئولان دولت روسیه اخیرا از شرکت تلگرام خواسته بودند که کلیدهای رمزنگاری را در اختیار آنها قرار دهند تا آنها بتوانند پیام‌‌های کاربران را بخوانند. اما تلگرام این درخواست را رد کرده بود.

«پاول پدورف» پایه‌گذار تلگرام اهل روسیه است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.