اخبار مرتبط

حمله دیوان پادشاهی که هدفش سرکوب مخالفان است شامل تحت نظر گرفتن و در برخی مواقع هک حساب های شخصی برخی از فعالان و وبلاگ نویسان می شود به طوری که برخی از آنها برای تحقیقات احضار شدند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال در گزارشی به آخرین تحولات داخلی عربستان پرداخت و نوشت: شاهزاده «محمد بن سلمان» ولیعهد جدید عربستان طی هفته های اخیر حمله گسترده ای را علیه مخالفان آغاز کرد که این حمله فعالان، روحانیون و شاهزاده «محمد بن نایف» ولیعهد سابق این کشور را شامل شده است.

برخی از مسئولان آمریکایی و عربستانی به روزنامه وال استریت ژورنال گفتند که حمله دیوان پادشاهی که هدفش سرکوب مخالفان است شامل تحت نظر گرفتن و در برخی مواقع هک حساب های شخصی برخی از فعالان و وبلاگ نویسان می شود به طوری که برخی از آنها برای تحقیقات توسط مسئولان وابسته به وزارت کشور احضار شدند.

به گفته این منابع یکی از فعالان عربستانی پس از احضار تهدید شده است که اگر دست از فعالیت های خود نکشد به زندان انداخته می شود.

این مسئولان به روزنامه آمریکایی گفتند که ولیعهد جدید عربستان تحرکات محمد بن نایف را محدود کرده است همچنین همه محافظان سابق بن نایف را با محافظان وابسته به دیوان پادشاهی جایگزین کرده است تا مطمئن شود محمد بن نایف توان انجام هیچ گونه کاری یا اجرای طرحی علیه ولیعهد جدید نداشته باشد.

یکی از منابع به وال استریت ژورنال گفت که آنها می خواهند مطمئن شوند که محمد بن نایف برای اجرای هیچ گونه طرحی برنامه ریزی نکرده است.

بنابر این گزارش، ملک«سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان سعودی اخیرا طی دستوری پادشاهی شاهزاده «محمد بن نایف» را از ولیعهدی و نیز از معاونت نخست وزیر و وزارت کشور برکنار کرد و شاهزاده محمد بن سلمان پسرش را به عنوان ولیعهد، معاون نخست وزیر با حفظ سمت به عنوان وزیر دفاع، منصوب کرد. همچنین بن سلمان ماموریت های دیگری که مکلف به آنها شده را نیز ادامه می دهد.

 

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.