اخبار مرتبط

گزارشی از تحولات مهم بین المللی و خاورمیانه؛

بر اساس یک نظر سنجی محبوبیت رئیس جمهور جدید آمریکا در این کشور کاهش یافته و در مقابل، مخالفت ها با سیاست های وی افزایش یافته است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از خبرگزاری آلمان، بر اساس یک نظرسنجی که موسسه«گالوپ» انجام داده است، محبوبیت«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از روز شنبه تا کنون به 37 درصد کاهش یافته است.

در عین حال، میانگین شهروندانی که با سیاست های ترامپ مخالف هستند، افزایش یافت و بر اساس این نظر سنجی به 58 درصد رسید.

میزان رضایت و نارضایتی از عملکرد ترامپ در بیست و دوم ماه ژانویه گذشته یعنی سه روز پس از به قدرت رسیدن وی به عنوان رئیس جمهور کشور تقریبا در عدد 45 مساوی شد.

موسسه گالوپ همانطور که در پایگاه اینترنتی این موسسه آمده است محبوبیت ترامپ را به شکل روزانه و از طریق مصاحبه های تلفنی که با تقریبا 1500 نفر انجام می دهد،دنبال می کند.

موسه گالوپ تأکید کرد که میزان اشتباه به سه درصد می رسد.

همانطور که گالوپ تأکید کرد ترامپ حتی پیش از آن که به عنوان رئیس جمهور آمریکا منصوب شود، با کاهش محبوبیت مواجه بود. چند روز پیش از منصوب شدنش به عنوان رئیس جمهور آمریکا میزان محبوبیت ترامپ به 40 درصد رسیده بود یعنی نزدیک به نصف میزان محبوبیت رئیس جمهور پیش از وی یعنی «باراک اوباما» که چند روز پیش از منصوب شدنش به عنوان رئیس جمهور در سال 2009 محبوبیتش به 78 درصد رسید.

با وجود این، ترامپ اذعان به کاهش محبوبیتش را نپذیرفته است.

وی در توییتی در توییر در اوایل ماه فوریه گذشته نوشت:«هر گونه نظر سنجی منفی اخبار کذب و دروغ است.»

ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی در ماه گذشته نظر سنجی مرکز «راسموسن» را به عنوان نمونه مطرح کرد که اعلام کرده بود محبوبیت رئیس جمهور آمریکا به 55 درصد رسیده است این در حالی است که موسسه گالوپ و مرکز پژوهش های مردمی «بیو»محبوبیتش را 40 و 39 درصد اعلام کرده بودند.

 

انتهای پیام
کلمات کلیدی دونالد ترامپ

اخبار مرتبط

گزارشی از تحولات مهم بین المللی و خاورمیانه؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.