اخبار مرتبط

مجلس نمایندگان آمریکا به کمیته‌ های کنگره اختیار داده است تا مقامات دولت ترامپ را که از احضاریه‌ های کنگره سرپیچی می‌کنند تحت پیگرد قرار دهند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، خبرگزاری رویترز گزارش داد: مجلس نمایندگان آمریکا که در کنترل دموکرات های این کشور است، روز سه شنبه به کمیته های کنگره اختیار داد مقامات دولت ترامپ را که از احضاریه های کنگره با هدف پیگیری اسناد و شواهد مربوط به ترامپ و سیاست هایش سرپیچی می کنند تحت پیگرد قرار دهند.

نمایندگان کنگره در این اقدام به قطعنامه ای رای دادند که اختیار روشنی به کمیته قضایی کنگره می دهد تا برای اجرایی کردن احضاریه اسناد و شواهد مربوط به تحقیقات مرتبط با روسیه به حکم دادگاه متوسل شود.

این اقدام همچنین فرایندی را برای دیگر کمیته های کنگره مقرر می کند تا بر اساس آن برای تقویت تحقیقات جداگانه خود درباره ترامپ و کسب و کارهای وی به دادگاه متوسل شوند.

در همین راستا، یک منبع در کنگره آمریکا گفته است پسر ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه در کمیته اطلاعات سنای آمریکا در یک جلسه پرسش و پاسخ شرکت خواهد کرد. در این نشست غیرعلنی، سوالاتی از «ترامپ جونیور» پرسیده خواهد شد.

در این دیدار غیرعلنی، موضوعات مختلفی بررسی خواهد شد از جمله آن چه وی درباره پروژه برج ترامپ در مسکو می داند.

از پسر ترامپ همچنین درباره دیداری در برج ترامپ در ژوئن 2016 سوال خواهد شد که در آن وی و «جارد کوشنر» داماد ترامپ و «پال مانافورت» با یک وکیل روس که معتقد بودند اطلاعات زیانباری درباره «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات ترامپ دارد، دیدار کردند.

نمایندگان سنای آمریکا همچنین می خواهند از وی درباره اظهارات در سپتامبر 2017 در کمیته قضایی سنا سوال کنند. وی در آن اظهارات درباره پروژه برج ترامپ در مسکو صحبت کرده و گفته بود از دور از این مطلب اطلاع داشته است.

اما «مایکل کوهن» وکیل شخصی ترامپ بعدا اظهاراتی عنوان کرد که با سخنان وی در تناقض بود. کوهن که در دو پرونده کیفری فدرال گناهکار شناخته شد، ماه گذشته مجازات حبس خود را آغاز کرد.

کمیته اطلاعات سنا تنها کمیته کنگره است که تحقیقاتی کاملا دوحزبی درباره دخالت روسیه در سیاست آمریکا و نیز انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال 2016 صورت می دهد.

کمیته اطلاعات مجلس سنا به ریاست «ریچارد بور» سناتور جمهوری‌ خواه، تنها کمیته سنای آمریکا است که در حال انجام تحقیقات دو حزبی درباره دخالت ادعایی روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.