اخبار مرتبط

بانک مرکزی اندونزی به اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی «آسه‌آن» پیشنهاد استفاده از واحد پول ملی در معاملات تجاری متقابل داد.

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز، بانک مرکزی اندونزی به اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی «آسه‌آن» پیشنهاد استفاده از واحد پول ملی در معاملات تجاری متقابل داد.

به گزارش روزنامه «جاکارتا پوست» بانک مرکزی اندونزی به اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی «آسه‌آن» پیشنهاد داد تا اعضای آن برای کاهش وابستگی به دلار در معاملات تجاری متقابل از واحد پول ملی استفاده کنند.

در این گزارش آمده است که اندونزی در حال همکاری با مالزی، تایلند و فیلیپین درباره استفاده از واحد پول محلی در مبادلات تجاری با یکدیگر است.

در این میان طرح بانک مرکزی اندونزی برای گسترش استفاده کشورهای عضو آسه‌آن از واحد پول محلی در مبادلات تجاری با یکدیگر در پایان سال جاری مورد بحث و بررسی کمیته کار مرتبط قرار خواهد گرفت.

بنابراین گزارش، اتحادیه کشورهای آسیای جنوب شرقی در تاریخ 8 آگوست 1967 به ابتکار اندونزی، مالزی، تایلند، فیلیپین و سنگاپور برای توسعه منطقه و حفظ ثبات سیاسی تشکیل شده و تعداد اعضای آن با مشارکت برونئی، ویتنام، لائوس، میانمار و کامبوج نیز به 10 کشور رسید.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.