اخبار مرتبط

زنی که در ابتدای رقابت‌ های انتخاباتی سال 2016 از منتقدان جدی ترامپ به شمار می‌ رفت و پس از قطعی شدن کاندیداتوری وی، با چرخشی 180 درجه‌ ای به حامی اصلی اش تبدیل شد، حال توانسته به سخنگوی وزارت خارجه تبدیل شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، «مورگان اورتگاس» که در ابتدا مخالف و بعدا موافق «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شد به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا منصوب شد. 

این زن در ابتدای رقابت‌ های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 از منتقدان جدی ترامپ به شمار می‌ رفت با این حال پس از قطعی شدن کاندیداتوری وی از سوی حزب جمهوری خواه در مرحله نهایی انتخابات، با چرخشی 180 درجه‌ ای، به حامی اصلی اش تبدیل شد. در حقیقت او از موج سواری اش در این زمان بهره سیاسی برد.

حال، «مایک پومپئو» امروز از انتصاب «مورگان اورتگاس» به عنوان سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا خبر داده است.

 

Morgan-Ortagus-named-State-Department-spokeswoman

 

وی در پیامی توییتری با اعلام این خبر نوشت: تجربه اورتگاس به عنوان تحلیلگر سیاسی می‌تواند کمک شایانی به سیاست خارجی و امنیت ملی کشور کند.

وزیر خارجه آمریکا ضمن خوشامدگویی به سخنگوی جدید افزود: او مبارزه ما را برای ارتباطات و دفاع از سیاست خارجی آمریکا هدایت می‌کند.

مورگان اورتگاس پس از آنکه «هدر نائورت» سخنگوی پیشین این وزارتخانه برای نمایندگی آمریکا در سازمان ملل مطرح شد و پس از گذشت چندین ماه از این مسئولیت کناره گیری کرد، معرفی شد.

او گذشته جالب توجهی دارد:

زندگی نامه

«مورگان دین اورتگاس» در تاریخ 10 ژوئیه سال 1982 در شهر «اوبورندال» در ایالت «فلوریدا» متولد شد. او تنها فرزند خانواده بود.

پدرش «رونالد ای. اورتگاس» سهامدار یک شرکت پاکسازی و ترمیم بود و مادرش «دنیس» مدیر یک دفتر بود.

مورگان در منطقه پولک کانتی در فلوریدا بزرگ شد. اطلاعات زیادی در مورد کودکی او در دسترس نیست. برخی منابع می گویند او پس از اخذ دیپلم، به منظور دریافت بورسیه تحصیلی در رقابت های دختران شایسته شرکت می کرد و در نهایت توانست بورسیه ای به ارزش 3000 دلار را پس از اخذ عنوان بانوی شایسته فلوریدا دریافت کند.

 

Morgan-Ortagus-photos-300x281

 

او در سال 2005 در رشته علوم سیاسی در کالج جنوب فلوریدا لیسانس گرفت و سپس در دانشگاه «جان هاپکینز» برای کسب مدرک کارشناسی ارشد در رشته خدمات دولتی کسب و کار تحصیل کرد و در سال 2009 مدرکش را گرفت. او در سال 2013 در همان دانشگاه، در همان رشته تحصیلات تکمیلی اش را به پایان رساند.

اشتغال

در سال 2006 وی به عنوان دبیر رسانه ای «کی تی مک فارلند» و «کاترین هریس» سیاستمداران آمریکایی زمانی که برای دستیابی به یک کرسی در سنا تلاش می کردند، استخدام شد.

او سپس مدتی در آژانس توسعه بین المللی آمریکا کار کرد.

بین سال های 2008 و 2010 اورتگاس تحلیلگر اطلاعاتی در خزانه داری آمریکا بود. در طول این دوران او به خاورمیانه و آفریقای شمالی از جمله عراق سفر کرد.

 

photo-ofnbspmorgan-ortagus-innbspbaghdad-iraqnbsp2

 

پس از آن به عنوان معاون وزیر خزانه داری آمریکا در سال 2010 مقیم عربستان سعودی شد.

مورگان همچنین به عنوان مدیر روابط جهانی در بانک استاندارد چارترد کار کرد.

در سال 2016 وی به استخدام موسسه «ارنست و یانگ» درآمد و مدیر خارجی یک گروه جدید در این موسسه شد. 

وی همچنین پس از خروج از خدمات دولتی به همراه یکی از همکاران سابقش یک شرکت مشاوره با نام «مشاوران فرصت‌ های جهانی» تاسیس کرده بود.

او افسر فعال نیروی دریایی نیز بوده است.

او همچنین عضو مرکز «شورای امنیت نیو امریکا و گروه ضربت آینده تحریم ها» است. او همچنین عضو موسسه مطالعات کمیته پیشرفت جنگ است.

 

morgan-ortagus-e1543702386139

 

اورتگاس در نهایت به عنوان یکی از کارشناسان سیاست خارجی و امنیت ملی در شبکه تلویزیونی فاکس نیوز فعالیت می کرد و هفته گذشته از این سمت کناره‌ گیری کرد.

 

Dt5h4jvX4AI8hHq

 

زندگی شخصی

مورگان اورتگاس دو بار ازدواج کرده است. ازدواج اول او با «جاشوا دابس» افسر نیروی دریایی آمریکا بود. آنها در همان پولک کانتی که مورگان بزرگ شده بود، زندگی کردند و در نهایت طلاق گرفتند.

مورگان در 11 مه سال 2013 برای دومین بار و این بار با «جاناتان راس وینبرگر» ازدواج کرد.

 

26ORTAGUSjpg-jumbo

 

این ازدواج تا به امروز دوام آورده است.

موج سواری انتخاباتی 

اورتگاس طی دو سال اخیر از حامیان جدی سیاست‌ های «دونالد ترامپ» بوده است.

این در حالی است که وی در ابتدای رقابت‌ های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 از منتقدان جدی ترامپ به شمار می‌ رفت با این حال پس از قطعی شدن کاندیداتوری وی از سوی حزب جمهوری خواه در مرحله نهایی انتخابات، با چرخشی 180 درجه‌ ای، به حامی اصلی اش تبدیل شد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.