اخبار مرتبط

نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که چنانچه نمایندگان پارلمان توافق حاصل شده میان او و اتحادیه اروپا در موضوع برکسیت را بپذیرند، از مقام نخست‌وزیری این کشور کناره‌ گیری خواهد کرد.

 

به گزارش جماران  به نقل از یورونیوز،«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس اعلام کرد که چنانچه نمایندگان پارلمان توافق حاصل شده میان او و اتحادیه اروپا در موضوع برکسیت را بپذیرند، از مقام نخست‌وزیری این کشور کناره‌ گیری خواهد کرد.

خانم می این سخنان را عصر چهارشنبه در جریان دیدار با نمایندگان هم‌حزبی خود در پارلمان که لابی قدرتمندی از محافظه‌کاران مشهور به «کمیته ۱۹۲۲» هستند، بیان کرد.

او گفت: «من خودم را آماده کرده‌ام تا این شغل را زودتر ترک کنم. با این هدف که آنچه به نفع حزب مان و کشور است، عملی شود.»

بنا بر اعلام نمایندگان حاضر در این دیدار، پس از تصویب توافق برکسیت در پارلمان، خانم می در مذاکرات جدایی این کشور از اتحادیه اروپا شرکت نخواهد کرد و استعفا خواهد داد.

نمایندگان پارلمان انگلیس تا کنون دوبار توافق برکسیت را که در پی مذاکراتی طولانی میان خانم می و اتحادیه اروپا حاصل شده، رد کرده‌اند.

انتظار می‌رود که به‌زودی نشست دیگری در پارلمان برگزار و این توافق برای سومین بار به رای گذاشته شود و احتمالا اعلام آمادگی خانم می برای ترک قدرت، این‌بار وضعیت را تغییر خواهد داد. بویژه آنکه حتی حزب خانم می نیز خواستار داشتن رهبری جدید برای دور جدید مذاکرات برکسیت است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.