تعدادی از مشهورترین بازیکنان عضو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا به دلیل تبعیض جنسیتی علیه فدراسیون فوتبال آمریکا به دادگاه فدرال لس‌ آنجلس شکایت کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، خبرگزاری آلمان گزارش داد شماری از فوتبالیست‌ های زن عضو تیم ملی فوتبال آمریکا علیه فدراسیون فوتبال این کشور به دادگاه شکایت کرده‌ اند. زنان فوتبالیست‌ فدراسیون فوتبال آمریکا را متهم می‌ کنند که کمتر از بازیکنان مرد به آنها دستمزد پرداخت کرده‌ است.

آنها فدراسیون فوتبال آمریکا را متهم می‌ کنند که نسبت به آنان در عرصه‌ های گوناگون آموزش، سفر و همچنین شرایط بازی، در مقایسه با بازیکنان مرد، تبعیض قائل شده است.

فوتبالیست‌ های زن آمریکایی شکایت خود را حدود سه سال پیش به «کمیسیون فرصت‌ های شغلی برابر» در آمریکا تسلیم کرده بودند.

زنان فوتبالیست‌ آمریکایی تا به حال در جام جهانی و مسابقات المپیک بارها قهرمان شده‌ اند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال آمریکا اکنون شاکی هستند که با وجود موفقیت‌ شان در مسابقات جهانی دستمزدهایی بسیار کمتر از همتایان خود در تیم مردان دریافت کرده‌ اند.

«مگان رپینو» و «آلکس مورگان» فوتبالیست‌ های مشهور، از جمله شاکیانی هستند که درخواست غرامت کرده‌ اند. این فوتبالیست‌ ها می‌ گویند با وجود اینکه بهتر از بازیکنان مرد در میدان بازی درخشیده‌ اند در سال‌ های گذشته بسیار کم دستمزد دریافت کرده‌ اند.

«کارلی لوید» یکی از دو کاپیتان تیم ملی فوتبال زنان آمریکا در زمینه شکایت تازه ارائه شده به دادگاه می گوید: «با توجه به موفقیت های بی سابقه ای که تیم ما در زمین به دست آورده جای تاسف است که باید همچنان برای کمترین خواسته ها از جمله بهبود شرایط تمرینی مبارزه کنیم.»

فدراسیون فوتبال آمریکا درباره  شکایت اعضای تیم ملی فوتبال زنان آمریکا تاکنون واکنشی نشان نداده است.

شکایت فوتبالیست‌ ها سه ماه پیش از برگزاری مسابقات جهانی فوتبال زنان در فرانسه اتفاق افتاده است. قرار است فوتبالیست‌ های آمریکایی در بازی مسابقات جهانی فوتبال زنان از عنوان قهرمانی جام جهانی خود دفاع کنند.

 

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.