اخبار مرتبط

در جریان ادای شهادت کوهن در کنگره عنوان شد؛

حلقه محاصره رئیس جمهور آمریکا تنگ تر شد؛

روزنامه رأی الیوم در سرمقاله خود نوشت:

وکیل سابق دونالد ترامپ این شرکت را متهم کرده است که از وظیفه خود مبنی بر تامین هزینه های حقوقی که او به عنوان نماینده این شرکت متقبل شده عدول کرده است.

 

به گزارش جماران به نقل از یورونیوز،«مایکل کوهن» وکیل سابق «دونالد ترامپ» امروز پنجشنبه اعلام کرد که علیه «سازمان ترامپ»، شرکت متعلق به رئیس جمهوری آمریکا اقامه دعوی کرده است.

وکیل سابق دونالد ترامپ این شرکت را متهم کرده است که از وظیفه خود مبنی بر تامین هزینه های حقوقی که او به عنوان نماینده این شرکت متقبل شده عدول کرده است.

در شکایتنامه مایکل کوهن آمده که «سازمان ترامپ» پس از آنکه او با تحقیقات قضایی در مورد این شرکت همکاری کرده از پرداخت حقوق و هزینه های وی سرباز زده است. وکیل سابق رئیس جمهوری ایالات متحده این شکایتنامه را به دادگاه ایالت «نیویورک» در «منهتن» تحویل داده است.

مایکل کوهن با تحقیقات قضایی در مورد «سازمان ترامپ» و همچنین تحقیق رابرت مولر، بازپرس ویژه همکاری کرده است. رابرت مولر در حال تحقیق در مورد احتمال تبانی کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶ دونالد ترامپ با روسیه است.

شرکت «سازمان ترامپ» تا کنون به گزارش‌های منتشرشده مبنی بر شکایت مایکل کوهن از این شرکت واکنشی نشان نداده است.

مایکل کوهن مدعی است که «سازمان ترامپ» حقوق و هزینه‌های او را از ماه مه سال ۲۰۱۸ پرداخت نکرده است. به گفته وی این شرکت یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به وی بدهکار است.

وی همچنین «سازمان ترامپ» را مسئول پرداخت جریمه یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلاری خود دانسته است. مایکل کوهن ماه دسامبر به سه سال زندان و پرداخت جریمه نقدی محکوم شد. حکم محکومیت وی پس از پذیرش جرم از طرف وی صادر شد. از جمله جرائمی که مایکل کوهن به آن اعتراف کرده است پرداخت حق السکوت به دو زن از جمله «استورمی دنیلز» بازیگر فیلم های مستهجن به دلیل رابطه آنها با دونالد ترامپ است.

 این در حالی است که وکیل مدافع سابق ترامپ  روز چهارشنبه  هفته گذشته در جریان ادای شهادت در کنگره آمریکا، دونالد ترامپ را مردی «نژاد پرست، شیاد و متقلب» توصیف کرد که به برتری سفیدپوستان معتقد است.

وی همچنین گفت که ترامپ به او گفته است که سیاه پوستان هرگز به او رای نمی دهند زیرا آنها خیلی «کودن» هستند و با این حال هنوز من برای آنها کار می کنم. وی همچنین افزود که وقتی در حال عبور از یک محله در «شیکاگو» بوده‌اند به او گفته است: «فقط سیاه پوستان می توانند به این شکل زندگی کنند.»

کوهن همچنین ترامپ را یک «شیاد و متقلب» خطاب کرد و ادعا کرد که دونالد ترامپ دارایی هایش را بیشتر از آنچه هست جلوه داده که ثروتمندتر به نظر برسد اما در هنگام مالیات دادن این دارایی ها را کمتر از آنچه واقعا هست، گزارش کرده است.

مایکل کوهن همچنین در این جلسه گفت: «احساس شرمندگی می کنم که بخاطر ضعف و وفاداری نابجا تلاش کردم از آقای ترامپ محافظت کنم. احساس شرمندگی می کنم که به جای اینکه به صدای وجدانم گوش کنم، در کارهای غیرقانونی آقای ترامپ مشارکت کردم. شرمنده‌ام زیرا می دانم آقای ترامپ کیست. او یک نژادپرست، شیاد و متقلب، پر از نفرت و عدم تحمل است. من از تمام کمک‌ها و حمایت‌هایی که از او کردم پشیمانم.»

دونالد ترامپ در توئیتی در واکنش به سخنان مایکل کوهن، ادعاهای او را تکذیب کرد و گفت که او دروغ می گوید تا از طول دوران زندانش بکاهد.

مایکل کوهن همچنین به ماجرای رابطه کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه اشاره کرد و گفت: «آقای ترامپ از مذاکرات با روسیه در دوران مبارزات انتخاباتی خبر داشت و آن را هدایت می کرد اما درباره آن دروغ گفت. او درباره آن ماجرا دروغ گفت زیرا هرگز انتظار نداشت در مبارزات انتخاباتی پیروز شود. او درباره این ماجرا دروغ گفت زیرا می خواست صدها میلیون دلار از پروژه‌اش در مسکو سود کسب کند.»

مایکل کوهن در این جلسه از خانواده‌اش، دولت و مردم آمریکا عذرخواهی کرد.

مایکل کوهن همچنین گفت که ترامپ یک معما است و همانند همه ما چهره خوب و بد دارد اما از زمان انتخاب شدنش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا «بدترین» چهره‌اش را نشان داده است.

این وکیل سابق ترامپ همچنین در مورد هک شدن ایمیل های دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ گفت که دونالد ترامپ از این ماجرا مطلع بوده است.

مایکل کوهن در حالی روز چهارشنبه هفته گذشته در کنگره آمریکا علیه دونالد ترامپ شهادت داد که رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار با رهبر کره شمالی به ویتنام سفر کرده بود؛ دیداری که در نهایت با کشست و بدون امضای هیج گونه توافقنامه ای نیمه کاره ماند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

در جریان ادای شهادت کوهن در کنگره عنوان شد؛

حلقه محاصره رئیس جمهور آمریکا تنگ تر شد؛

روزنامه رأی الیوم در سرمقاله خود نوشت:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.