اخبار مرتبط

در جریان ادای شهادت کوهن در کنگره عنوان شد؛

حلقه محاصره رئیس جمهور آمریکا تنگ تر شد؛

کوهن در پایان شهادت خود در کمیته نظارت در مجلس نمایندگان گفت:« با توجه به تخصص من در کار با آقای ترامپ، ترس این را دارم که اگر در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 شکست بخورد، در آمریکا انتقال مسالمت قدرت هرگز صورت نگیرد.»

 

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری رویترز،وکیل مدافع سابق «دونالد ترامپ» رئیس جمهور در جریان شهادت در کنگره سخنان بی سابقه ای علیه رئیس جمهور آمرکیا به زبان آورد.

«مایکل کوهن» وکیل مدافع سابق ترامپ روز گذشته- چهارشنبه- هراس خود را از این نشان داد که ترامپ در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 شکست بخورد اجازه ندهد قدرت به شکل مسالمت آمیز در آمریکا منتقل شود.

کوهن در پایان شهادت خود در کمیته نظارت در مجلس نمایندگان گفت:« با توجه به تخصص من در کار با آقای ترامپ، ترس این را دارم که اگر در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 شکست بخورد، در آمریکا انتقال مسالمت قدرت هرگز صورت نگیرد.»

وکیل مدافع رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه در جریان ادای شهادت در کنگره آمریکا، دونالد ترامپ را مردی «نژاد پرست، شیاد و متقلب» توصیف کرد که به برتری سفیدپوستان معتقد است.

وی همچنین گفت که ترامپ به او گفته است که سیاه پوستان هرگز به او رای نمی دهند زیرا آنها خیلی «کودن» هستند و با این حال هنوز من برای آنها کار می کنم. وی همچنین افزود که وقتی در حال عبور از یک محله در «شیکاگو» بوده‌اند به او گفته است: «فقط سیاه پوستان می توانند به این شکل زندگی کنند.»

وی همچنین ترامپ را یک «شیاد و متقلب» خطاب کرد و ادعا کرد که دونالد ترامپ دارایی هایش را بیشتر از آنچه هست جلوه داده که ثروتمندتر به نظر برسد اما در هنگام مالیات دادن این دارایی ها را کمتر از آنچه واقعا هست، گزارش کرده است.

مایکل کوهن همچنین در این جلسه گفت: «احساس شرمندگی می کنم که بخاطر ضعف و وفاداری نابجا تلاش کردم از آقای ترامپ محافظت کنم. احساس شرمندگی می کنم که به جای اینکه به صدای وجدانم گوش کنم، در کارهای غیرقانونی آقای ترامپ مشارکت کردم. شرمنده‌ام زیرا می دانم آقای ترامپ کیست. او یک نژادپرست، شیاد و متقلب، پر از نفرت و عدم تحمل است. من از تمام کمک‌ها و حمایت‌هایی که از او کردم پشیمانم.»

دونالد ترامپ در توئیتی در واکنش به سخنان مایکل کوهن، ادعاهای او را تکذیب کرد و گفت که او دروغ می گوید تا از طول دوران زندانش بکاهد.

مایکل کوهن همچنین به ماجرای رابطه کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ و روسیه اشاره کرد و گفت: «آقای ترامپ از مذاکرات با روسیه در دوران مبارزات انتخاباتی خبر داشت و آن را هدایت می کرد اما درباره آن دروغ گفت. او درباره آن ماجرا دروغ گفت زیرا هرگز انتظار نداشت در مبارزات انتخاباتی پیروز شود. او درباره این ماجرا دروغ گفت زیرا می خواست صدها میلیون دلار از پروژه‌اش در مسکو سود کسب کند.»

مایکل کوهن در این جلسه از خانواده‌اش، دولت و مردم آمریکا عذرخواهی کرد.

مایکل کوهن همچنین گفت که ترامپ یک معما است و همانند همه ما چهره خوب و بد دارد اما از زمان انتخاب شدنش به عنوان رئیس جمهوری آمریکا «بدترین» چهره‌اش را نشان داده است.

این وکیل سابق ترامپ همچنین در مورد هک شدن ایمیل های دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ گفت که دونالد ترامپ از این ماجرا مطلع بوده است.

مایکل کوهن در حالی روز چهارشنبه در کنگره آمریکا علیه دونالد ترامپ شهادت داد که رئیس جمهوری آمریکا برای ملاقات با رهبر کره شمالی به ویتنام سفر کرده است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

در جریان ادای شهادت کوهن در کنگره عنوان شد؛

حلقه محاصره رئیس جمهور آمریکا تنگ تر شد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.