اخبار مرتبط

پاکستان کاردار هند را احضار، و نقض آتش بس توسط نیروهای هندی را محکوم کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، اکونومیک تایمز گزارش داد پاکستان ساعتی پیش «گاوراو اهلولیه» کاردار هند را احضار، و نقض آتش بس  در خط کنترل نظامی دو کشور توسط نیروهای هندی را که به کشته شدن 4 شهروند منتهی شده بود، محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه در بیانیه ای این اقدام را تقبیح، و کاردار هند را احضار کرد.

در این بیانیه آمده است: «این نقض آتش بس توسط هند از سال 2017 که نیروهای هندی آتش بس 1970 را نقض کردند، ادامه دارد.»

تنش ها میان هند و پاکستان بالا گرفته است. 

در همین راستا، وزیر خارجه ترکیه در تماس تلفنی با وزیر خارجه پاکستان، خشونت هند را محکوم کرد و اعلام کرد ترکیه در برابر انی خشونت در کنار پاکستانی ها ایستاده است.

ترکیه همچنین اعلام کرد همچون پاکستان، مخالف حضور هند در اجلاس آتی سازمان همکاری های اسلامی است.

تنش ها پس از آن بالا گرفته که مقامات هندی امروز چهارشنبه از ورود سه جنگنده پاکستانی به حریم هوایی این کشور خبر دادند، در عین حال ارتش پاکستان اعلام کرد که دو جنگنده هندی را در حریم هوایی خود در کشمیر ساقط کرده است. خلبانان این جنگنده ها کشته شده اند.

پلیس پاکستان در عین حال اعلام کرد در حملات توپخانه ای امروز چهارشنبه هند به کشمیر پاکستان، 6 غیرنظامی کشته شدند.

دیروز رسانه های هندی به نقل از مقامات این کشور اعلام کردند در حمله جنگنده های نیروی هوایی هند به پایگاه شبه نظامیان در خاک پاکستان 200 تا 300 شبه نظامی کشته شدند. این در حالی که سخنگوی ارتش پاکستان اعلام کرد جنگنده های هندی حریم هوایی پاکستان را در امتداد خط کنترل مرزی نقض کردند و با مشاهده واکنش سریع جنگنده های پاکستانی به سرعت مجبور به ترک منطقه شدند. این نخستین بار از سال 1971 تاکنون است که جنگنده‌ های نیروی هوایی هند از خط واقعی کنترل عبور کرده و وارد حریم هوایی پاکستان شده‌ اند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.