اخبار مرتبط

روزنامه رأی الیوم در سرمقاله خود نوشت:

اروپایی‌ها بیشتر از دونالد ترامپ به ولادیمیر پوتین و «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین اعتماد دارند.

 

به گزارش جماران به نقل از یورونیوز، نتایج یک پژوهش نشان می دهد شهروندان فرانسه و آلمان بیشتر از «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به «ولادیمیر پوتین»رئیس جمهور روسیه اعتماد دارند.

این نظرسنجی که از سوی موسسه «پیو» انجام شده است نشان می‌دهد اروپایی‌ها بیشتر از دونالد ترامپ به ولادیمیر پوتین و «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین اعتماد دارند. نتایج یک پژوهش که روز سه‌شنبه ۱۳ فوریه منتشر شد این موضوع را مشخص کرده است.

شهروندان کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ژاپن، ایالات متحده، انگلیس و روسیه در این نظرسنجی شرکت داشته‌اند.

این تحقیق نشان می‌دهد اکثریت کسانی که در این هفت کشور مورد پرسش قرار گرفته‌اند به «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان و «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه اعتماد دارند.

صدر اعظم آلمان که با چالش‌های سیاست داخلی رو به رو بوده است و از رهبری حزب خود هم کنار رفته است و اعلام کرده در پایان دوره کنونی دیگر در انتخابات آلمان شرکت نخواهد کرد مورد اعتمادترین رهبر جهان در میان ۷ کشوری است که این نظرسنجی در بین آنها انجام شده است. اکثریت افراد شرکت کننده در این نظرسنجی معتقدند مرکل به نسبت دیگر رهبران جهان درست‌ترین کار را انجام می‌دهد.

نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد امانوئل ماکرون بعد از مرکل در جایگاه دوم قرار دارد. این در حالی ست که رئیس جمهوری فرانسه اخیرا با چالش‌های جدی داخلی روبه‌رو بوده است و تظاهرات جنبش موسوم به «جلیقه زردها» دولت ماکرون را به دردسرهای بسیاری انداخته است.

همچنین در حالی که اکثریت آمریکایی‌ها به رهبران اروپایی اعتماد دارند، این رابطه متقابل نیست و اروپایی‌ها به دونالد ترامپ اعتماد چندانی ندارند.

در واقع اروپایی‌ها کمترین اعتماد را به دونالد ترامپ دارند. چرا که تنها ۱۰ درصد آلمانی‌ها و ۹ درصد فرانسوی‌ها بر این باورند رئیس جمهور کنونی امریکا اقدامات درست را انجام می‌دهد.

دیگر نکته قابل توجه در نتایج این نظرسنجی این است که دونالد ترامپ تنها رهبری است که حتی در کشور خودش هم اکثریت شهروندانش به او اعتماد ندارند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

روزنامه رأی الیوم در سرمقاله خود نوشت:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.