اخبار مرتبط

چهره های برجسته دموکرات برای بازپس گیری کاخ سفید از جمهوری خواهان هر روز پر تعدادتر می شوند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، وب سایت دیلر کالر آمریکا گزارش داد دموکرات ها برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 2020 از لاک خود خارج شده اند.

اسامی بزرگی چون «الیزابت وارن»، «کامالا هریس» و «کیرستن گیلیبرند» تاکنون برای حضور در این انتخابات اعلام آمادگی کرده اند. 

سناتور الیزابت وارن از ایالت «ماساچوست» روز جمعه به طور رسمی کارزار خود برای انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 آمریکا را آغاز کرد.

وی در نطقی که میان هواداران خود در شهر «لارنس» از ایالت ماساچوست انجام داد، خواستار مقابله با دلالان قدرت شد که «برای دهه‌ هاست جنگی طبقاتی علیه مردم سخت‌ کوش به راه انداخته‌ اند.»

وی در این سخنرانی به انتقاد از نخبگان سیاسی جامعه آمریکا پرداخت و گفت که شرکت‌ های بزرگ آنها را خریده‌ اند و نتیجه کار فشار بسیار به طبقه متوسط شده به‌طوری که «به سختی نفس می‌ کشند.»

داوطلبی وارن بیشتر از یک ماه بعد از آن اعلام می‌ شود که او از تشکیل کمیته‌ ای به منظور بررسی حامیان مالی احتمالی و جمع‌ آوری کمک‌ های نقدی برای تامین هزینه‌ های تبلیغاتی خود خبر داده بود.

«جان دلانی» نماینده ایالت «مریلند» نخستین چهره دموکراتی بود که به طور رسمی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری شد. 

او در سپتامبر 2017 اعلام کرد که در انتخابات 2020 کاندید خواهد شد. 

این سیاستمدار 55 ساله گفته که به دنبال پیروزی در انتخابات کنگره نیست و در عوض می خواهد زمان و پولش را صرف کارزار ورود به کاخ سفید کند.

 

5050391_011019-cc-ap-possible-2020-dems-social-img

 

پیشتر تعدادی از همتایان او در سنا، از جمله کیرستن گیلیبرند از نیویورک، کوری بوکر از نیوجرسی و کامالا هریس از کالیفرنیا، داوطلب شرکت در رقابت‌ های داخلی انتخاب کاندیدای نهایی دموکرات‌ ها در انتخابات آینده شده‌ بودند.

«تولسی گابارد» کهنه سرباز جنگ عراق، نخستین فرد هندو است که در کنگره انتخاب شده و نخستین عضوی است که متولد ساموآ است.

اعلام آمادگی وی برای کاندیداتوری خالی از مناقشه نیست. در سال 2016 زمانی که وی در دوره انتقالی ترامپ به ریاست جمهوری با او دیدار داشت و همچنین زمانی که وی سفر محرمانه به سوریه داشت و با «بشار اسد» دیدار کرد، به شماری از همقطاران دموکراتش هشدار داد.

این سیاستمدار 37 ساله گفته که از این سفر متاسف نیست و آن را مهم می داند.

گابارد از جمله سیاستمداران آمریکاست که مواضع ضد مداخله جویانه و ضد جنگ دارد. او منتقد سیاست خارجی آمریکا در عراق، لیبی و سوریه است.

«جولیان کاسترو» شهردار سابق «سن آنتونیو» و وزیر پیشین مسکن و توسعه شهری در دولت باراک اوباما هم پیش تر در اواسط ماه دسامبر نیز از راه اندازی کمیته مقدماتی برای رقابت های 2020 خبر داده بود.

«اِیْمی کلوبشار» سناتور ارشد از ایالت مینه‌ سوتا در سنای آمریکا به نظر می رسد تازه واردترین عضو به باشگاه کاندیداهای دموکرات باشد. او اعلام کرده امروز یکشنبه «اطلاعیه بزرگی» خواهد داشت.

 

ffba61-20190121-mlk-speeches-14

 

کلوبشار 58 ساله برای نخستین بار در 3 ژانویه 2007 به عضویت این مجلس درآمد. از کلوبشار به عنوان یکی از ستاره‌ های در حال ظهور حزب دموکرات نام برده می‌ شود.

کاندیدای نهایی حزب دموکرات با دونالد ترامپ رئیس جمهور کنونی که در انتخابات نوامبر 2016 موفق شد به عنوان کاندیدای حزب جمهوری‌ خواه به کاخ سفید راه یابد، به رقابت خواهد پرداخت.

در اینجا یک سوال بزرگ باقی می ماند. آیا هیچ یک از این کاندیداها می توانند پشتیبانی کافی جمع آوری کنند تا بتوانند با ترامپ به راستی به رقابت بپردازند؟

احتمال می رود افراد دیگری هم پتانسیل کاندیداتوری را داشته باشند از جمله اسامی بزرگی چون «جو بایدن»، «بتو او رورکه»، «برنی سندرز» و «مایکل بلومبرگ». اما فهرست کاندیداهای دموکرات هنوز هم فراتر از این اسامی خواهد بود.

تنها گذر زمان خواهد گفت که آیا از کاندیداهای جدید استقبال خواهد شد یا آمریکا بار دیگر همزمان با انتخابات های مقدماتی سال آینده، به سمت کاندیداهای سنتی گام برخواهد داشت.

 

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.