اخبار مرتبط

فرانسه، اسپانیا و سوئد اعلام کردند که «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور انتقالی این کشور را به رسمیت می شناسند.

به گزارش جماران به نقل از الجزیره، کشورهای غربی  به ویژه کشورهای مهم اروپا در ادامه دخالت های خود در امور داخلی ونزوئلا رئیس جمهور خودخوانده این کشور را به رسمیت شناختند.

فرانسه، اسپانیا و سوئد اعلام کردند که «خوان گوایدو» رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور انتقالی این کشور را به رسمیت می شناسند.

انگلیس نیز از دیگر کشورهایی است که اعلام کرده است که گوایدو را به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت می شناسد.

انگلیس تأکید کرد که  خوان گوآیدو را تا زمان «برگزاری انتخابات معتبر» به عنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا به رسمیت می‌شناسد.

دولت آلمان نیز در پی دیگر کشورهای اروپایی خوان گوایدو را به عنوان رئیس جمهور انتقالی به رسمیت شناخت.

از سوی دیگر، «آندرس ساموئلسن» وزیر خارجه دانمارک اعلام کرد که طی تماس تلفنی با خوآن گوآیدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا حمایت کپنهاگ را به اطلاع وی رسانده است.

ساموئلسن در این همچنین در توئیتر خود نوشت:  با گوآیدو صحبت و اعلام کردم که دانمارک از مبارزه مردم ونزوئلا برای دموکراسی حمایت می‌کند. با یک انسان شجاع گفتگویی عالی داشتم.

دانمارک، فرانسه، آلمان و اسپانیا به همراه بیشتر کشورهای اروپایی دارای مواضع مشترکی در قبال تحولات ونزوئلا هستند.

بنابراین گزارش،ونزوئلا طی هفته های اخیر گذشته با تحولات سیاسی مهمی روبرو بوده است. خوآن گوآیدو در تاریخ 23 ژانویه به دنبال تظاهرات ضد دولتی در کاراکاس، خود را «رئیس جمهور موقت» ونزوئلا اعلام کرد.ه و خواستار برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری شد. مادورو این درخواست را رد کرده است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نیز پس از سخنان گوایدو با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: خوآن گوایدو، رئیس مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسم. 

 روسیه، کوبا، ایران ، چینT ترکیه و مکزیک  از مادورو حمایت کرده‌اند. اتحادیه اروپا با تعیین ضرب‌الاجلی اعلام کرده که اگر طی 8 روز، تاریخی برای انتخابات جدید در ونزوئلا اعلام نشود، خوآن گوآیدو رئیس شورای ملی این کشور را به عنوان  رئیس جمهور به رسمیت خواهند شناخت.مادورو رئیس جمهور ونزوئلا این ضرب الاجل را رد کرد. ضرب الاجل اروپایی ها روز گذشته -یکشنبه-به پایان رسید.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.