اخبار مرتبط

رئیس جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که زمان آن فرا رسیده است که نیروهای کشورش را سوریه و افغانستان خارج شود.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا  بار دیگر تأکید کرد که زمان آن فرا رسیده است که نیروهای کشورش را سوریه و افغانستان خارج شود.

ترامپ در توئیتی در حساب شخصی اش در توئتیر نوشت که ایالات متحده آمریکا سالیانه 50 میلیارد دلار در افغانستان هزینه می کند.

وی افزود:« هرج و مرج فراگیر را در سوریه و افغانستان به ارث بردم، جنگ های بی پایان،هزینه های غیر محدود و مرگ.»

ترامپ در ادامه نوشت که وی در جریان تبلیغات انتخاباتی اش با قدرت گفته است که باید این جنگ ها در نهایت امر به پایان برسد.وی گفت:« سالیانه در افغانستان 50 میلیارد دلار هزینه می کنیم.با قدرت به آنها(گروه هایی که با واشنگتن می جنگند) ضربه زدیم تا حدی که اکنون و پس از 18 سال از صلح سخن می گوییم.»

وی در توئیتی دیگر نوشت: بار داعش روی شانه های سوریه تا زمانی که من به قدرت برسم سنگینی می کرد. به زودی خلافت را 100 درصد نابود می کنیم ولی به شدت آنها را زیر نظر می گیریم.»

وی افزود:« اکنون زمان آن فرا رسیده است که بازگشت به میهن را آغاز کنیم و پول مان را پس از گذشت سالها با درایت خرج کنیم.»

این در حالی است که پنجشنبه شب مجلس سنای آمریکا با اکثریت قاطع به نفع رایزنی درباره اصلاح قانونی رای داد که با شدت مخالف خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان است.

در 19 دسامبر سال 2018 ترامپ اعلام کرد که قصد دارد نظامیان کشورش که تعدادشان بیش از 2هزار تن است از شمال سوریه خارج کند.

از جهتی دیگر، «زلمای خلیل زاد» فرستاده ویژه آمریکا برای صلح در افغانستان گفت که طرف های حل بحران افغانستان پیشرفت قابل ملاحظه ای در دو عرضه اصلی به دست آوردند اولی:مبارزه با تروریسم و دومی خروج نیروهای آمریکایی از این کشور.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.