اخبار مرتبط

مسئولان اداره مهاجرت در شهر «ال پاسو»یازده پناهجوی بازداشت شده را وادار کرده اند تا پس از ۳۰ روز اعتصاب غذای خود را بشکنند.

به گزارش جماران به نقل از  یورنیوز، مسئولان اداره مهاجرت آمریکا به شماری از پناهجویانی که دست به اعتصاب غذا زده بودند به زور و از راه بینی غذا داده اند.

مسئولان اداره مهاجرت در شهر «ال پاسو»یازده پناهجوی بازداشت شده را وادار کرده اند تا پس از ۳۰ روز اعتصاب غذای خود را بشکنند.

این پناهجویان مستقر در اردوگاه ال پاسو از اتباع هند و کوبا هستند. با این حال گزارش شده است که چهار پناهجوی دیگر دربند همچنان در اردوگاه پناهجویان در «سن دیه گو» اعتصاب غذای جدیدی را آغاز کرده اند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز گزارش داد که پناهجویان به شرایط استقرار خود معترضند و می گویند هر روز مورد آزار و اذیت مسئولان اداره مهاجرت قرار می گیرند.

همچنین این پناهجویان گفته اند در مخالفت با دیپورت از آمریکا دوباره دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

یکی از قضات دادگاه ایالت «کالیفرنیا» در اواسط ماه ژانویه پس از آنکه این پناهجویان بیشتر از پانزده روز در اعتصاب غذا بودند حکمی صادر کرد و از کارمندان اداره مهاجرت خواست تا به آنها در اولین فرصت با اجبار غذا بدهند. پناهجویان مستقر در اردوگاه های پناهجویان در این منطقه اغلب به اتهام عبور غیرقانونی از مرز مکزیک و ورود به آمریکا بازداشت شده اند.

طی ماه های اخیر بیش از شش هزار پناهجو از آمریکای لاتین مخصوصا کشور هندوراس بار سفر بستند و با عبور از مکزیک خود را به مرز آمریکا رساندند. آن ها هم اکنون در «تیخوانا» که شهر مرزی با آمریکا است ساکن شده‌اند.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای ممانعت مهاجران از ورود به آمریکا خواستار گسترش دیوارهای مرزی است. طرحی که به دلیل بودجه بالای آن و اختلاف با نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا دولت را 35 روز به تعطیلی کشاند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.