اخبار مرتبط

امیرعبداللهیان، دستیار رئیس مجلس در امور بین الملل مطرح کرد:

نیروهای امنیتی ونزوئلا 268 نفر را در جریان حوادث اخیر در این کشور دستگیر کرده اند.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری آناتولی، نیروهای امنیتی ونزوئلا 268 نفر را در جریان حوادث اخیر در این کشور دستگیر کرده اند.

به گزارش «اولتیماس نوتیسیاس» از رسانه های نزدیک به دولت ونزوئلا به نقل از «ویلیام سرانتس پینتو» فرمانده منطقه راهبردی شرق این کشور، 268 نفر در خلال حوادث هفته اخیر در شهرهای مختلف دستگیر شده اند.

بر این اساس؛ این افراد شامل 35 نفردر ایالت «آنسوآتگی»، 75 نفر در ایالت «موناگاس» و 158 نفر در ایالت «سوکره» به دلیل آسیب رساندن به اموال و نظم عمومی دستگیر شده اند.

از سوی دیگر سازمان مردم نهاد «فورو پنال» که دارای موضع مخالف دولت ونزوئلا است، از طریق حساب های کاربری این نهاد در رسانه های اجتماعی اعلام کرد که شمار افراد دستگیر شده بالغ بر 320 نفر است.

آمریکا، کانادا، کلمبیا، برزیل، آرژانتین، شیلی، پرو، پاراگوئه و برخی کشورهای دیگر ریاست جمهوری موقت گوآیدو را به رسمیت شناخته اند. در عین  حال، بیشتر کشورهای دیگر از جمله روسیه و چین از «نیکولاس مادورو» رئیس جمهور کنونی حمایت کردند.

این تحولات در پی آن رخ داد که اخیرا یک گروه نظامی وابسته به گارد ملی در کاراکس علیه دولت شورش کرده و با انتشار یک ویدئو مردم را به قیام فراخواندند. در عملیاتی که پس از این اتفاق در منطقه کوتیزای این شهر صورت گرفت، 27 نظامی شورشی تسلیم شدند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

امیرعبداللهیان، دستیار رئیس مجلس در امور بین الملل مطرح کرد:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.