اخبار مرتبط

تداوم تعطیلی دولت آمریکا باعث شده است که تاثیرات این وضع بر بی خانمان ها و اقشار آسیب پذیر این کشور تشدید شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، روزنامه نیویورک تایمز در مطلبی نوشت: یک ماه پس از آغاز تعطیلی دولت آمریکا، تبعات آن شروع به لطمه زدن به اقشار آسیب پذیر کرده است: نه فقط افراد بی خانمان، بلکه افرادی که دچار بحران هستند.

تعطیلی بخش هایی از دولت فدرال آمریکا باعث شده است که یارانه اقشار کم درآمد قطع شود. یکی از بخش هایی که در آمریکا به علت تصویب نشدن لایحه بودجه و اختلاف نظر میان ترامپ و دموکرات ها فعالیت آن تعطیل شده است اداره مسکن و شهرسازی آمریکا است که به اقشار کم درآمد برای اجاره خانه یارانه پرداخت می کند. اما حال تعطیلی این بخش باعث شده است که بسیاری از شهروندان آمریکایی که از این بخش یارانه دریافت می کردند یا در صف انتظار دریافت یارانه از این اداره بودند نتوانند یارانه خود را دریافت کنند. 

تعطیلی بخش هایی از دولت آمریکا باعث شده است مستاجرانی که برای گذران زندگی شان به کمک و یارانه دولتی وابسته هستند به شدت دچار مشکل شوند. اکنون شرکت های اجاره دهنده مسکن به اقشار کم درآمد یا بی درآمد در آمریکا مانند افراد فقیر، ناتوان، معلول و سالمندان به علت آن که این افراد قادر به پرداخت اجاره بها نیستند آنها را تحت فشار قرار می دهند که خانه هایی را که در اختیارشان است تخلیه کنند. 

اکثر برنامه های اجتماعی در آمریکا با نداشتن منابع مالی برای کمک به شهروندان این کشور مواجه شده اند. برای مثال اداره کشاورزی اعلام کرد برنامه تامین غذای این اداره که به 40 میلیون شهروند آمریکایی کوپن غذا می دهد تنها تا اول مارس به فعالیت خود ادامه خواهد داد؛ زیرا منابع مالی مورد نیاز را برای ادامه فعالیت ندارد. همچنین دیگر برنامه های کمک های غذایی هم در آمریکا با مشکلات مالی جدی مواجه هستند.

دیگر برنامه ها هم با مشکلات مشابهی مواجه هستند. 

اداره بهداشت و خدمات انسانی و بخش هایی که خدمات درمانی در آمریکا ارائه می کنند تاکنون تحت تاثیر تعطیلی دولت فدرال قرار نگرفته اند. اما کنگره آمریکا نتوانسته است بودجه 16.5 میلیارد دلاری مورد نیاز یکی از برنامه های اصلی خود را برای کمک به خانواده های نیازمند تصویب کند. این بودجه خدمات چندگانه ای ارائه می دهد از جمله به خانواده های نیازمند کمک های مالی ارائه و منابع مورد نیاز برای مراقبت از کودکان شان را تامین می کند. 

در حالی که بحران در بخش مسکن آمریکا هم شروع شده است و این بحران به شدت مستاجران را تحت تاثیر قرار خواهد داد، تاثیرات آن از مدتی پیش گریبان سازمان ها و شرکت های مسئول تامین مسکن برای افراد فقیر و ارائه خدمات به کهنه سربازان، معلولان و قربانیان خشونت های خانگی را گرفته است.

این نبود بودجه بیش از همه از سوی ارائه کنندگان کمک های مالی احساس خواهد شد.

مدیر اجرایی یکی از نهادهای ارائه کمک به بی خانمان ها می گوید: «بحران از راه رسیده است.» آخرین مبلغی که این گروه از وزارت مسکن دریافت کرده 250 هزار دلار و مربوط به بازپرداخت هزینه های دسامبر 2018 بوده است.

مقامات وزارت مسکن و شهرسازی تلاش می کنند نگرانی ها را در مورد تصمیمات مربوط به بودجه کم اهمیت جلوه دهند اما در حقیقت خود آنها هم به شدت نگران گروه هایی هستند که برای تامین بودجه خود وابسته به این وزارتخانه اند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.