اخبار مرتبط

بیشتر آمریکایی‌ ها دولت ترامپ را به علت بن بست سیاسی پیش آمده در آمریکا مقصر می‌ دانند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، سی ان ان گزارش داد براساس نظرسنجی جدید، بیشتر آمریکایی‌ ها دولت ترامپ را به علت بن بست سیاسی پیش آمده در آمریکا مقصر می‌ دانند.

در 23 روزی که از این وضع می‌ گذرد همه جناح‌ های سیاسی در آمریکا انگشت اتهام را متوجه یکدیگر کرده اند. دموکرات‌ های عضو کنگره انگشت اتهام را به سمت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا نشانه گرفته اند. کاخ سفید نیز مقصر این وضعیت را دموکرات‌ ها می‌ داند.

اما نتایج نظرسنجی سی ان ان نشان می‌ دهد اکثر آمریکایی‌ ها در این زمینه، دولت ترامپ را مقصر می‌ دانند. در این نظرسنجی، 55 درصد از آمریکایی‌ ها اعلام کردند دولت ترامپ برای ایجاد وضع پیش آمده درخصوص تعطیلی بخشی از سازمان‌ های دولتی آمریکا مقصر است. این در حالی است که 32 درصد آمریکایی‌ ها دموکرات‌ ها را در این خصوص مقصر می‌ دانستند. 9 درصد آمریکایی‌ ها نیز گفتند هر دو طرف مقصر هستند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد میزان عدم محبوبیت ترامپ از زمان آغاز تعطیلی دولت آمریکا افزایش پیدا کرده است. درصد عدم محبوبیت ترامپ به میزان 57 درصد است که افزایش 5 درصدی نسبت به ماه دسامبر داشته است.

این نظرسنجی روز‌های 10 و 11 ژانویه با حاشیه خطای 4.1 درصد انجام شد.

تعطیلی بخشی از دولت آمریکا سبب شده است صد‌ها هزار نفر از کارمندان دولت حقوق ماهیانه خود را دریافت نکنند.

اتحادیه کارمندان تردد هوایی آمریکا در اقدامی که نشان از تنش فزاینده بین کارمندان فدرال و دولت دارد از ترامپ بابت عدم پرداخت حقوق کارمندان این صنف که ناشی از تعطیلی موقت دولت این کشور است،  شکایت کرده است.

کارمندان اداره کنترل تردد هوایی از جمله 420 هزار کارمند در آمریکا هستند که ضروری است بدون پرداخت حقوق کار کنند. 

دادخواست این شکایت، دولت این کشور را به محروم کردن غیرقانونی هزاران نفر عضو خود، از دریافت حقوق بدون رعایت روند قانونی متهم کرد.

این اتحادیه 19 هزار کارمند دارد که 14 هزار نفر آن در برج مراقبت مشغول به کار هستند و به گفته سخنگوی این اتحادیه حقوق آنها بابت تعطیلی دولت پرداخت نشده است.

کارمندان برج مراقبت، مهمانداران و دیگر کارمندان صنایع هوایی کشوری نیز پنجشنبه گذشته به تعطیلی موقت دولت آمریکا  اعتراض کردند.

جدیدترین اخبار در این خصوص حکایت از آن دارد که اتحادیه تردد هوایی کانادا در اقدامی به نشانه اعلام همبستگی با همکاران خود در آمریکا، یک هواپیمای حامل پیتزا را به فرودگاه نیویورک ارسال کرده است.

هفته قبل نیز «اتحادیه بین‌ المللی خلبانان ایرلاین» بزرگ‌ ترین اتحادیه صنفی خلبانان در آمریکا در نامه‌ ای سرگشاده خطاب به رئیس‌ جمهور این کشور، پایان فوری تعطیلی دولت آمریکا را خواستار شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، تعطیلی بخش‌ هایی از فعالیت‌ های دولت آمریکا همچنان ادامه دارد. این طولانی‌ترین تعطیلی بخشی دولت آمریکا در تاریخ این کشور است.

تعطیلی موقت دولت آمریکا از 22 دسامبر (1 دی) و بعد از آن شروع شد که ترامپ و دموکرات‌ ها در کنگره در تامین هزینه دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک در جنوب این کشور به توافق نرسیدند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.