اخبار مرتبط

فارین پالیسی مطرح کرد:

نیویورک تایمز در سرمقاله خود نوشت:

«کریستیا فریلند» وزیر خارجه کانادا از این دختر پناهجوی عربستانی در فرودگاه استقبال کرد.

به گزارش جماران به نقل از خبرگزاری فرانسه، «رهف القنون» نوجوان 18 ساله عربستانی که پس از فرار از دست خانواده اش در تایلند به کانادا رسید به طور رسمی در فرودگاه «تورنتو» مورد استقبال قرار گرفت.

«کریستیا فریلند» وزیر خارجه کانادا از القنون در فرودگاه استقبال کرد.

5ipj-14

وزیر خارجه کانادا به تعداد زیادی از خبرنگاران که در انتظار رسیدن القنون که کلاه کمیساریای عالی پناهندگان به سرش داشت و لباسی که روی آن کانادا نوشته شده بود به تن کرده بود گفت که « این دختر عربستانی سفری بسیار طولانی داشت و خسته است و ترجیح می دهد که اکنون به پرسش ها جواب ندهد.»

وزیر خارجه کانادا که القنون را همراهی کرد به «شجاعت» این دختر سعودی اشاره کرد و در «خانه جدیدیش» یعنی کانادا به او خوشامد گفت اما مکان اقامت وی را مشخص نکرد.

«جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا نیز اعلام کرده بود که کشورش به این نوجوان ۱۸ ساله پناهندگی خواهد داد. این در حالی است که رهف محمد القنون قصد داشت از تایلند برای کسب پناهندگی به استرالیا برود.

انتظار می رود اعطای پناهندگی به این نوجوان ۱۸ ساله روابط اتاوا با ریاض را بیش از پیش تیره کند. روابط دو کشور پیش از این به دنبال اعتراض کانادا به بازداشت مدافعات حقوق بشر در عربستان پرتنش شده بود.

رهف محمد القنون با استفاده از تلفن همراه خود و حضور در شبکه های اجتماعی توانسته بود هنگام حضورش در تایلند توجه افکار عمومی جهان را به موضوع احتمال اخراجش از تایلند و بازگشتش به عربستان جلب کند.

مقامات تایلند هنگام ورود این نوجوان از کویت به تایلند تهدید کرده بودند که او را با هدف بازگرداندن نزد خانواده اش اخراج خواهند کرد.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز چهارشنبه گذشته با درخواست پناهندگی رهف محمد القنون موافقت کرده بود.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

فارین پالیسی مطرح کرد:

نیویورک تایمز در سرمقاله خود نوشت:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.