اخبار مرتبط

پیش بینی می شود دموکرات‌ها در صورت اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی دونالد ترامپ این تصمیم را در مراجع قضایی به چالش بکشند.

به گزارش جماران به نقل از اینترفاکس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه احتمال برقراری حالت فوق العاده در مرزهای ایالات متحده آمریکا با مکزیک را به دلیل آن چه «بحران امنیتی خطرناک» در آن جا توصیف کرد،بعید ندانست.

ترامپ در سخنانی در کاخ سفید پیش از رفتن به ایالت «تکزاس» بار دیگر تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا به شدت نیازمند دیواری در مرزهای خود با مکزیک به دلیل فروپاشی امنیتی در منطقه است.

رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد که مرزهای آمریکا و مکزیک شاهد بحران امنیتی خطرناکی است.

رئیس جمهور  ایالات متحده به دنبال کسب بودجه ای پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت دیوار در مرز کشورش با مکزیک است. این در حالی است که رهبران دموکرات‌ها در کنگره آمریکا با اختصاص چنین بودجه ای برای ساخت دیوار مخالفت می کنند.

اختلاف بین کاخ سفید و دموکراتها در کنگره منجر به تعطیلی دولت فدرال آمریکا شده است.

رئیس جمهور  آمریکا روز پنجشنبه تاکید کرد که دولتش برای خروج از بن بست سیاسی کنونی می‌تواند با اعلام وضعیت «فوق العاده ملی» دیوار مرزی را بدون نیاز به تصویب بودجه آن از سوی کنگره احداث کند. برخی گزارشها حاکی است که رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد با استفاده از بودجه بخش مهندسی ارتش طرح ساخت دیوار در بخش‌هایی از مرز مکزیک را آغاز کند.

پیش بینی می شود دموکرات‌ها در صورت اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی دونالد ترامپ این تصمیم را در مراجع قضایی به چالش بکشند.

اعضای دموکرات کنگره ساخت دیوار مرز را «غیراخلاقی»، «ناکارآمد» و «قرون وسطایی» دانسته اند. دونالد ترامپ روز پنجشنبه در پاسخ به این انتقادات گفت: «آنها می گویند دیوار قرون وسطایی است، خوب چرخ هم قرون وسطایی است. چرخ از دیوار هم قدیمی تر است. من به هر کدام از خودروهای موجود که نگاه می کنم، حتی گرانترین آنها که سرویس‌های مخفی از آنها استفاده می کند... وقتی می پرسم چرخ دارند یا نه؟ پاسخ می دهند که بله چرخ دارند!»

از سوی دیگر،رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل تعطیلی دولت فدرال این کشور سفر خود به داووس برای شرکت در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد را لغو کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با انتشار مطلبی در توئیتر از لغو سفر رسمی خود به داووس سوئیس برای شرکت در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد خبر داد.

ترامپ در این پیام توئیتری اعلام کرد: به دلیل اختلاف نظر با دموکرات‌ها بر سر اهمیت بالایی امنیت مرزی و ایمنی ملت ما سفر بسیار مهم خود به داووس سوئیس را لغو می کنم. از مجمع جهانی اقتصاد از صمیم قلب عذرخواهی می کنم.

بنابر این گزارش، دولت فدرال آمریکا از 22 دسامبر سال گذشته به دلیل عدم توافق با کنگره بر سر بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک در تعطیلی به سر می‌برد و کارکنان 9 وزارتخانه و ده‌ها سازمان و نهاد دولتی بدون آنکه حقوقی دریافت کنند به مرخصی اجباری فرستاده شده‌اند.

در صورت عدم دستیابی کاخ سفید و کنگره به توافقی برای تامین بودجه دولت فدرال، رکورد ۲۱ روزه تعطیلی دولت فدرال جمعه شب شکسته خواهد شد. تعطیلی دولت فدرال در زمان زمامداری بیل کلینتون، رئیس جمهوری اسبق ایالات متحده ۲۱ روز طول کشیده بود.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.