اخبار مرتبط

با عدم یکپارچگی سیاسی در کنگره آمریکا پس از انتخابات میان دوره ای، چشم‌ انداز توافق بر سر یک سیاست بزرگ مالی که بتواند اقتصاد آمریکا را متحول کند نامحتمل است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، یورو نیوز گزارش داد: با مشخص شدن نتایج انتخابات آمریکا و صحنه سیاسی این کشور در کنگره، نرخ دلار در برابر ارزهای دیگر با کاهش ارزش مواجه شد.

تحلیل‌ گران بازار می‌ گویند با عدم یکپارچگی سیاسی در کنگره آمریکا (مجلس نمایندگان در دست دموکرات‌ ها و سنا در دست جمهوری‌ خواهان)، چشم‌ انداز توافق بر سر یک سیاست بزرگ مالی که بتواند اقتصاد آمریکا را متحول کند دست‌ کم برای مقطع زمانی فعلی نامحتمل است.

«اشتر ماریا ریچل» یک تحلیلگر مالی در «کومرس بانک» آلمان می‌ گوید: «نتایج انتخابات میان‌ دوره‌ ای نشان می‌دهد که در زمان فعلی رشد انفجاری اقتصاد غیرمحتمل و ابهام در صحنه سیاسی محتمل‌ تر شده و همین دلار را به سمت نزول هل داده است.»

پول آمریکا در سال جاری عملکرد مثبتی داشت. این وضعیت در نتیجه آهنگ رشد خوب اقتصاد داخلی، نرخ بهره بالاتر و نتایج سیاست مالی حاصل شده است.

«پاتریک اودونل» مدیر سرمایه‌ گذاری در موسسه «آبردین اسست» لندن می‌ گوید: «با توجه به این وضعیت اگر ترامپ در جبهه اقتصاد داخلی نتواند تاثیرگذاری داشته باشد محتمل است که بر مولفه‌ های خارجی نظیر تجارت تمرکز کند که این عمل به نوبه خود احساس ریسک را تحت تاثیر قرار می‌ دهد.»

پس از اعلام اولیه نتایج انتخابات، ارزش هر دلار آمریکا در برابر یوروی اروپا و پوند انگلیس با کاهش 25 صدم درصدی روبرو شده و هر کدام به ترتیب 1.15 و 1.32 دلار معامله شدند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.