اخبار مرتبط

این دو فلسطینی تبار موفق شدند دو کرسی مجلس نمایندگان را از آن خود کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از المیادین، دو کاندیدای فلسطینی تبار در انتخابات میان دوره ای آمریکا پیروز شده و موفق شدند وارد کنگره شوند.

این دو فلسطینی تبار موفق شدند دو کرسی مجلس نمایندگان را از آن خود کنند.

«رشیده طلیب» فلسطینی تبار موفق شد در انتخابان میان دوره ای پیروز شده و وارد مجلس نمایندگان آمریکا شود.

نتایج اولیه انتخابات میان دوره ای آمریکا از پیشتازی نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات مجلس نمایندگان حکایت دارد. این در حالی است جمهوریخواهان موفق به حفظ اکثریت خود در مجلس سنا شده اند.

شبکه تلویزیونی ان بی سی آمریکا کرد که دموکرات ها اکثریت را در مجلس نمایندگان آمریکا از آن خود کردند.

رسانه های آمریکایی اعلام کردند که جمهوری خواه ها نیز اکثریت را در مجلس سنا حفظ کردند.

شماری از نامزدهای حزب دموکرات در ایالت های «ویرجینیا، مین، پنسیلوانیا، تگزاس، مینسوتا» موفق شده اند نمایندگان کنونی جمهوریخواه در مجلس نمایندگان را شکست دهند.

در مقابل جمهوریخواهان با پیروزی در انتخابات مجلس سنا در ایالت های «تنسی و تگزاس» موفق به حفظ اکثریت خود در مجلس سنا شدند.

انتخابات میان دوره ای امسال برای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و قدرت سیاسی او در دو سال باقی مانده از دوران ریاست جمهوری اش اهمیت زیادی دارد.

رای دهندگان آمریکایی روز سه شنبه برای انتخاب ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان، یک سوم اعضای مجلس سنا و شماری از فرمانداران ایالت های مختلف به پای صندوق های رای رفتند.

«تد کروز» سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس موفق شد نامزد حزب دموکرات را شکست دهد. تد کروز در سال ۲۰۱۶ رقیب دونالد ترامپ برای کسب نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری بود.

«برنی سندرز» سناتور ایالت ورمونت و رقیب «هیلاری کلینتون» در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات در سال ۲۰۱۶ موفق شد برای یک دوره شش ساله دیگر به عضویت در مجلس سنا انتخاب شود.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.