اخبار مرتبط

رئیس جمهور فرانسه قدرت گیری احزاب راست‌ افراطی در اروپا را با ظهور هیتلر مقایسه کرد​.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، رویترز گزارش داد «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه نسبت به قدرت گرفتن احزاب راست‌ افراطی در اروپا هشدار داد و آن را با زمان به قدرت رسیدن هیتلر مقایسه کرد.

ماکرون که در مصاحبه‌ با یک روزنامه محلی درباره احزاب راست‌ گرا صحبت می‌ کرد، در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره اغراق در این موضوع گفت: «البته که اکنون دوران متفاوتی است اما دقت کنید. چه حزبی انتخابات اروپا در فرانسه را برد؟ جبهه ملی. چه حزبی در انتخابات منطقه‌ ای شمال فرانسه برد؟ جبهه ملی. چه کسی در رقابت انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم رسید؟ کاندیدای جبهه ملی.»

«جبهه ملی فرانسه» به رهبری «مارین لوپن» یک حزب راست‌ گرای افراطی است که سیاست‌ های ضد مهاجرتی و ملی‌ گرایانه دارد. چندی پیش با پیشنهاد لوپن، تغییر نام حزب از «جبهه ملی فرانسه» به «اتحاد ملی فرانسه» به رای گذاشته شد.

رئیس جمهور فرانسه حال هشدار می دهد که اگر تصور شود که احزاب راست‌ گرای افراطی و ملی‌ گرای امروز در مقایسه با احزاب راست‌ گرای گذشته تهدید محسوب نمی شوند، احتمال غفلت از آنها وجود دارد.

ماکرون گفت: «من پیشنهاد می‌ کنم روزنامه‌ های آن دوران را بخوانید. افراد تحصیل کرده و متفکر آن دوران معتقد بودند که می‌ توانند با ملی‌ گرایان کنار بیایند. حتی ثروتمند‌ترین و تحصیل‌ کرده‌ ترین افراد آن دوران، هیچ‌ کدام جلوی به قدرت رسیدن هیتلر و یا موسولینی را نگرفتند.»

رئیس جمهور فرانسه با اشاره به احیای جریان‌ های اقتدارگرایانه در دنیا گفت: «ما باید در برابر ملی‌ گرایان و افراط‌ گرایان بایستیم و به ریشه‌ های نابرابری و مشکلات بپردازیم.»

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.