اخبار مرتبط

رابر مولر هفته ها است که سکوت اختیار کرده و دلیل آن درخواست وزارت دادگستری برای اتخاذ رویکردی محتاطانه در آستانه انتخابات است. اما خبر آمده که «خبر بزرگی» در راه است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، سی ان ان گزارش داد رابرت مولر بازپرس ویژه تحقیقات در خصوص تبانی دونالد ترامپ با روسیه در انتخابات 2016 آمریکا، پایان این هفته با خبرهای ویژه ای بازخواهد گشت.

آخرین تمرکز تحقیقات مولر بر «راجر استون» بوده است. راجر استون مشاور سابق کارزار انتخاباتی ترامپ در ایمیلی مورخ 4 اوت 2016 گفته است با «جولیان آسانژ» موسس سایت افشاگر ویکی لیکس شام خورده است. ویکی لیکس تابستان گذشته انبوهی از اسناد علیه «هیلاری کلینتون» رقیب دموکرات ترامپ منتشر کرد که مقام های آمریکایی می گویند از سوی عوامل روسی هک شده بود. 

راجر استون دیدار با آسانژ را تکذیب کرده و مدعی است که اظهاراتش در آن ایمیل یک شوخی بوده است. این مشاور سابق ترامپ مدعی است یک روز پیش از ارسال آن ایمیل به مسافرت خارج از لس آنجلس رفته است که هزاران مایل دورتر از مکان استقرار آسانژ در سفارت اکوادور در لندن است.

استون معتقد است بازپرس ویژه به دنبال اعلام جرم علیه او خواهد بود. سی ان ان جزئیات ایمیل ها و دیگر مدارکی را در مورد همکاری استون با ویکی لیکس ارائه کرده است.

گزارش های جدید در مورد استون، مسائل بزرگتری را مطرح خواهد کرد که برخی از دوستان و متحدان رئیس جمهور آمریکا را نگران کرده است.

مولر هفته ها است که سکوت اختیار کرده است. وزارت دادگستری به بازپرس ها توصیه کرده که حدود 60 روز یا کمی پیش از انتخابات محتاط عمل کنند تا مبادا بر گزینه های رای دهندگان تاثیری بگذارند. اما پس از برگزاری انتخابات روز سه شنبه تحقیقات مرتبط با ترامپ می تواند بار دیگر به صدر اخبار بازگردد. این اخبار شامل بازپرس ویژه و همچنین تحقیقات جداگانه فدرال در نیویورک باشد. 

نگرانی های تیم ترامپ در شرایطی که بسیار تحت فشار هستند، تشدید شده است. دموکرات ها می توانند کنترل کنگره را به دست گیرند. انتظار می رود سونامی استعفا و برکناری مقامات دولت تشدید شود. با توجه به  فرارسیدن پایان سال، فشارها بیشتر هم خواهند شد.

یکی از نزدیکان رئیس جمهور آمریکا گفته است، حتی نام «مولر» هم ترامپ را به خشم می آورد. به گفته این منبع، اگر انتخابات به نفع کاخ سفید پیش نرود، رئیس جمهور در هر صورت به حاشیه رانده خواهد شد. و اگر تحقیقات هم به چرخه قبلی خود بازگردد، «انفجار رخ خواهد داد.»

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.