اخبار مرتبط

رسانه های عربستانی تأکید کردند که در درگیری میان انصار الله یمن با ارتش عربستان در مرزهای جنوبی عربستان با یمن 4 نظامی سعودی کشته شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از الجزیره، رسانه های عربستانی به کشته شدن 4 نظامی عربستان سعودی در درگیری ها در مرزهای جنوبی این کشور با یمن اذعان کردند.

رسانه های عربستانی تأکید کردند که در درگیری میان انصار الله یمن با ارتش عربستان در مرزهای جنوبی عربستان با یمن 4 نظامی سعودی کشته شدند.

این در حالی است که وزارت دفاع یمن با صدور بیانیه‌ای درباره عملیات‌ روز گذشته نیروهای یمنی در «جازان» در جنوب عربستان سعودی، دست‌آوردهای نظامی ارتش در این منطقه مرزی را منتشر کرد.

به گزارش المسیره، در این بیانیه آمده است: نیروهای ویژه ارتش یمن و انصارالله در این عملیات‌ها موفق شدند، بر دو برج «ام‌بی‌سی» و «الرابعه» و تعدادی روستا در جازان مسلط شوند.

وزارت دفاع یمن در این بیانیه تأکید کرد که سه پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی را در منطقه «وادی جاره» در جازان هدف قرار دادند. سه تانک آبرامز، پنج خودروی نظامی و ۴ خودروی مجهز به دوشکا نیز در عملیات منحصر به فرد نیروهای یمنی در جازان منهدم شدند.

در ادامه بیانیه تاکید شده که نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی قصد بازپس‌گیری پایگاه‌های از دست رفته خود در جازان را داشتند که تعدادی از آنها در درگیری با نیروهای یمنی از پای درآمدند و سلاح‌ها و تجهیزات آنها به غنیمت گرفته شد.

وزارت دفاع یمن اعلام کرد که عملیات‌های ذکر شده ارتش،  همزمان با دومین سالگرد کشتار شرکت‌کنندگان در مراسم ختم اکتبر سال ۲۰۱۶ صورت گرفته است.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی در هشتم اکتبر سال ۲۰۱۶، مراسم ختمی را در صنعاء بمباران کرده بودند که در پی آن بیش از ۷۰۰ نفر از شهروندان یمنی کشته و زخمی شدند.

«ضیف الله الشامی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله نیز در سخنانی به مناسبت دومین سالگرد این «جنایت» گفت: کشتار شرکت‌کنندگان در مراسم ختم در صنعاء به صورت عمدی صورت گرفت.

وی افزود: این جنایت، لکه ننگی بر پیشانی جامعه جهانی و در راس آن سازمان ملل است که در قبال آن سکوت پیشه کرده است.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.