اخبار مرتبط

سرویس مخفی آمریکا با وجود درخواست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای تحریم موتورسیکلت‌های «هارلی-دیویدسن» به خرید و استفاده از آنها ادامه می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از یورونیوز، سرویس مخفی آمریکا با وجود درخواست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای تحریم موتورسیکلت‌های «هارلی-دیویدسن» به خرید و استفاده از آنها ادامه می‌دهد.

بنا به اعلام سرویس مخفی ایالات متحده که وظیفه محافظت از رئیس جمهور این کشور را برعهده دارد دیگر موتورسیکلت‌های موجود در بازار برای استفاده کارکنان این اداره دولتی مناسب تشخیص داده نشده‌اند.

طبق اعلام سرویس مخفی آمریکا برای استفاده از دیگر انواع موتورسیکلت‌ها کارکنان این نهاد امنیتی باید دوره ای آموزشی ببینند. امری که به دلیل هزینه آن باعث شده است سرویس مخفی استفاده از موتورسیکلت‌های هارلی-دیویدسن را ترجیح بدهد.

شرکت هارلی-دیویدسن تابستان امسال تصمیم گرفت کارخانه تولید آن دسته از محصولات خود را که در اروپا به فروش می رسند به خارج از آمریکا منتقل کند. این تصمیم به دنبال وضع تعرفه های گمرکی بر واردات برخی از کالاها از اتحادیه اروپا و مقابله به مثل این اتحادیه اتخاذ شد.

دونالد ترامپ بر واردات فولاد و آلومینیوم از اتحادیه اروپا تعرفه گمرکی وضع کرده است. اتحادیه اروپا نیز در اقدامی متقابل برای گروهی از کالاها از جمله موتورسیکلتهای ساخت آمریکا تعرفه گمرکی ۳۱ درصدی در نظر گرفته است.

رئیس جمهوری آمریکا تابستان امسال شرکت هارلی-دیویدسن را متهم کرد که وضع تعرفه های گمرکی را دستاویزی برای انتقال کارخانه تولید محصولات خود کرده است.

شرکت هارلی-دیویدسن تاکید می کند که آن دسته از موتورسیکلتهای این شرکت که در آمریکا به فروش می رسند همچنان در این کشور ساخته خواهند شد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.