اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، قاسم جان بابایی روز پنجشنبه در نشست با استاندار بوشهر افزود: با کمک و حمایت استانداری بوشهر توافق سه جانبه ای بین استانداری بوشهر، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان انرژی اتمی برای احداث اورژانس هسته ای بوشهربه امضا رسیده است.
وی اظهار داشت: براین اساس استانداری بوشهر تاکنون 50 میلیارد ریال و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز دو سوم سهم خود را پرداخت کرده و سازمان انرژی اتمی نیز باید سهم خود را دراین پروژه پرداخت کند.
جان بابایی گفت: باتوجه به اینکه اورژانس هسته ای بوشهر به لحاظ موقعیت حساس استان بوشهر به نام انرژی هسته ای بنا گذاشته شده سازمان انرژی اتمی باید در این خصوص جدی تر عمل کند.
وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی پنج درصدی بیمارستان 160 تختخوابی بوشهر افزود: سازمان برنامه و بودجه باید منابع اختصاصی برای این پروژه تعریف کند.
معاون وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با توجه به میزان ذخایر و حضور وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی در استان بوشهر در راستای مسئولیت اجتماعی باید به روند احداث این پروژه کمک کنند.
وی در خصوص کلینیک ویژه شهر برازجان گفت: روند احداث این کلینک 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی گفت: با توجه به وضعیت نامناسب مرکز دیالیز شهر برازجان تلاش می شود به این مرکز رسیدگی های لازم در بخش تجهیزات انجام شود.
جان بابایی در خصوص روند اجرای بیمارستان برازجان یادآور شد: پیشرفت فیزیکی پنج تا 10 درصدی بیمارستان این شهرمناسب نیست.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: با توجه به اینکه اعتباراحداث بیمارستان برازجان ازمحل اعتبارات حوادث و بلایا تامین می شود، سازمان برنامه و بودجه باید برای سرعت بخشی در روند اجرای این پروژه اقدام کند.
وی بدون اشاره به میزان اعتبار مورد نیاز احداث بیمارستان برازجان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توان تامین اعتبار این پروژه را ندارد.
این مقام مسوول گفت: کارهای خوبی درطول دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه سلامت استان بوشهر انجام شده است اما به لحاظ محرومیتهای به جامانده از گذشته هنوز این استان در خصوص بهداشت و درمان نسبت به کشور دارای عقب ماندگی هایی است که باید برطرف شود.
جان بابایی اضافه کرد: تکمیل، بهره برداری و تجهیز 2 کلینیک ویژه برای ارائه خدمات سرپایی در برازجان و خورموج تا پایان سال، احداث یک کلینیک در بوشهر با همکاری بخش خصوصی، افزایش 40 تخت بیمارستانی وتکمیل و تجهیز ای سی یو بیمارستان خورموج و احداث و تجهیز بخشهای ویژه در کنگان و سرعت بخشی در روند اجرای فاز دوم بیمارستان اهرم از جمله برنامه های بهداشتی و درمانی استان بوشهر است.
استاندار بوشهر نیز گفت: با احداث مراکز جامع سلامت شاخص های سلامت در این استان ارتقا یافته است.
عبدالکریم گراوند در خصوص احداث اورژانس هسته ای بوشهر گفت: برای سرعت بخشی در روند اجرای این پروژه استانداری بوشهر تلاش می کند امسال مابقی تعهدات خود را اجرا کند.
وی اظهار کرد: انتظار می رود دستگاههای ذیربط با همکاری همه جانبه خود اجازه ندهند این پروژه روی زمین بماند.
گراوند با اشاره به بیمارستان 36 تختخوابی سپاه در چاه مبارک تصریح کرد: تلاش می شود این بیمارستان در راستای خدمات رسانی به مردم در کمترین زمان به بهره برداری برسد.
وی در خصوص رصد سلامت در عسلویه گفت: با توجه به وجود پالایشگاهها و آلودگی های زیست محیطی ناشی از آنها رصد سلامت در عسلویه ضروری است.
گراوند برضرورت اجرای مسئولیت های اجتماعی پتروشیمی ها و سایر صنایع موجود در استان در راستای احداث بیمارستان 160 تختخوابی بوشهر و ساختمان دندانپزشکی تاکید کرد.
6047/6045
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.