اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سیدعلی پاک نژاد روز پنجشنبه در دیدار با رئیس و کارکنان جهادکشاورزی این شهرستان افزود: مساله آب به عنوان مهمترین چالش و مشکل بخش کشاورزی در شهرستان گناوه با تدابیر علمی و اصولی باید برطرف و طرح هایی پیشنهاد شود که آب کمتری نیاز داشته باشند.
وی اضافه کرد: بدلیل محدود بودن منابع، امکان پذیرش تمامی طرح های کشاورزی ارائه شده میسر نیست اما درصددیم در صورت نیاز نبودن سایر شهرستان ها از سهمیه آنها برای تصویب مابقی طرح ها استفاده کنیم.
رئیس کارگروه آب و کشاورزی گناوه اظهارداشت: این شهرستان در زمینه تولید گوشت سفید رتبه دوم را در استان بوشهر داراست که با همت والا و ارزنده جهاد گران، سرمایه گذاران بخش خصوصی و جذب بموقع اعتبارات بدست آمده است.
وی افزود: تسهیلات اعطایی در بخش کشاورزی نباید موجب رکود اقتصادی و تورم شود بلکه با نظارت صحیح و دقیق اشتغال پایدار ایجاد کرد.
فرماندار گناوه گفت: شیوه پرورش ماهی در قفس، استفاده بهینه از زمین هایی که قابلیت کشاورزی ندارند، پیگیری شهرک کشاورزی، حفاظت منابع آبزیان، بیمه کشاورزان، تولید و توزیع نهال های متناسب با محیط شهرستان مورد توجه مدیریت جهاد کشاورزی و زیر مجموعه زحمتکش آن قرار گیرد.
وی اظهار کرد: بحث رضایتمندی مردم در دستگاه های اجرایی بسیار حایز اهمیت است زیرا مردمداری شیرینی خاص خود را دارد.
مدیرجهادکشاورزی گناوه گفت: امروزه بخش کشاورزی و دامپروری به عنوان یکی از بخش های بنیادین نظام اقتصادی کشور محسوب می شود که با استفاده از تمامی ابزارها و نیروهای متخصص برای دستیابی به اهداف عالی، امنیت غذایی و توسعه همه جانبه تلاش می شود
امان الله حیدری افزود: ترویج کشت های گلخانه ای، اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار به میزان 140 هکتار، تسطیح اراضی کشاورزی، ایجاد 6 واحد صندوق خرد زنان روستایی، تولید 2 هزار تن شیر و 400 تن گوشت قرمز، حفظ و حراست از زمین های کشاورزی، راه اندازی سامانه پهنه بندی و اجرای طرح کاداستر از مهم ترین فعالیت های این اداره در یک سال اخیر است.
شهرستان گناوه از نقاط گرمسیری و کم آب کشوردر شمال استان بوشهر قرار دارد.
6164/6043**
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.