اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، در این آیین ابتدا پیام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر قرائت شد.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در بخشی از این پیام آورده است: شهیدان نام انقلاب را زنده نگه داشتند و خدا نیز آنان را به مهمانی آسمانی خود دعوت کرد.
وی افزوده است: رزمندگان اسلام با شجاعت، ایمان و شهادت از حریم انقلاب دفاع کردند و نهال این نهضت را به درخت تنومند، پرثمر و سایه بخش تبدیل کردند.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: باید همواره راه شهیدان و امام شهیدان ادامه دهیم و مقام آنان را پاس بداریم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در این پیام از همه دست اندرکاران برپزاری یادواره 13 شهید و دو گمنام شهر دوراهک که در راه احیای یاد و نام شهدا تلاش کردند، قدردانی کرده است.
نماینده مجمع طلاب استان بوشهر در این آیین گفت: عزت و افتخار همه به برکت خون پاک شهداست و باید قدردان شهدا و خانواده معظم آنان باشیم.
حجت الاسلام عبدالرضا محمودی افزود: همه باید درس ایستادگی در برابر دشمن را از شهیدان بیاموزیم و تا زمانی که در برابر دشمن هستیم و از مقام معظم رهبری تبعیت می کنیم، کشور آسیبی نخواهد دید.
وی گفت: شهیدان از جان شیرین خود گذشتند و امروز تکریم و یادبود آنها قدمی در راه انتقال فرهنگ شهدا و ظهور و خشنودی امام زمان (عج) است.
یکی از روحانیون اعزامی از قم گفت: شهیدان عابد و از تمام هستی خود گذشتند و با خدا معامله کردند و از حیات ویژه برخوردارند.
حجت الاسلام حسین فقیه افزود: یادواره شهدا به منظور تکریم شهدا برای انتقال پیام و فرهنگ شهادت به نسل امروز و آینده است و مسئولان هم باید در انتقال این فرهنگ تلاش کنند.
وی گفت: این یادواره ها برای معرفی شهید و انتقال ایثار و شجاعت و از خود گذشتگی و احیا یاد شهداست.
وی یادآورشد: برخی شعارهای انحرافی درکشور شعار شهدا نیست و باید هوشیار و مواظب باشیم ودر راه شهیدان حرکت کنیم.
در این آیین حسین چاهبندی یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس از عملیات دریایی علیه ناوهای جنگی در خلیج فارس به بیان خاطرات پرداخت و مداح اهل بیت سید علی حسینی نیا در وصف شهیدان مدیحه سرایی کرد.
دوراهک از توابع شهرستان دیر با 10 هزار نفر جمعیت در 200 کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.
7207/6043**
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.