اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز یکشنبه در نشست با شماری از طلبه های بوشهری افزود: این جنایت برگ ننگین و سیاه دیگری بر کتاب قطور جنایات تاریخی جهان استکبار بویژه این سه کشور که تاریخشان به جنایت، تجاوز و استعمار آلوده است.
وی بیان کرد: این حمله همانند حرکتی بود که در عراق انجام دادند و به بهانه وجود انبار سلاح‌های شیمیایی و کشتار جمعی بدون مجوز سازمان ملل به آن کشور حمله کردند و پس از آن مشخص شد که این مساله بهانه ای بیش نبود.
صفایی بوشهری ادامه داد: جهان استکبار و شورای امنیت اکنون نیز دارند همان‌کار را با سوریه می کنند و این مقدمه‌ حمله بزرگی است که سوریه را مثل عراق اشغال کنند اما این سیاست آنها به جایی نمی رسد.
وی افزود: این حامیان تروریسم چون می بینند که جنایتکاران گروه های تکفیری در حال شکست نهایی هستند، در اندیشه جلوگیری از این شکست برآمده اند.
صفایی بوشهری اظهار کرد: جهان استکبار در حالی خودسرانه مرتکب این جنایت شد که هنوز بازرسان سازمان ملل به سوریه نرسیده بودند و نشست شورای امنیت در این زمینه تشکیل نشده بود و این اقدام عین قانون شکنی، جنایت و قداره کشی جهانی است.
وی با بیان اینکه سازمان ملل یک سازمان استعماری و وابسته است که با پول و قدرت نظامی کشورهای استعماری مدیریت می‌شود، گفت: در گذشته در زمان جاهلیت اگر به یک قوم از عرب حمله می شد به اقوام دیگر عرب بر می خورد و دفاع می کردند اما اکنون به مردم سوریه که یکی از متمدن ترین مردم عرب، مسلمان و اهل تسنن هستند حمله موشکی می شود ولی هیچ کدام از کشورهای عربی ناراحت نیستند بلکه خوشحال و در قبال آن به آمریکا نیز بودجه می دهند.
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار داشت: مردم سوریه آزادانه به دولت خود رای دادند اما کشورهای غربی با آن مخالفت می کنند و برای شکست خط مقاومت، گروه های تروریستی را ایجاد و از آن حمایت می کنند.
صفایی بوشهری همچنین با اشاره به موضوع مذاکره با کشوره های غربی و اروپایی، افزود: مسئولان سیاسی کشور شک نداشته باشند که فرانسه و انگلیس و کشورهای اروپایی هیچ وقت در حمایت از ایران و مخالفت با آمریکا قدمی بر نمی دارند.
وی ادامه داد: این خیالی بیش نیست که انگلیس و فرانسه این جنایتکاران تاریخ در کنار ایران و روبروی آمریکا قرار بگیرند.
صفایی بوشهری افزود: کشورهای غربی خود تولید کننده سلاح های کشتار جمعی و بمب های شیمیایی هستند و به سایر کشورها می فروشند.
وی اظهار داشت: ما هیچگاه حمله شیمیایی به حلبچه در جریان جنگ هشت ساله تحمیلی را فراموش نمی کنیم که تمامی سلاح های شیمیایی به کار رفته، ساخت کشورهای اروپایی بود که در آن زمان این حرکت حتی محکوم نیز نشد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در سفر اخیر وزیر خارجه فرانسه به ایران بعضی به خود بالیدند، اظهارداشت: مسئولان کشورهای انگلیس و فرانسه، اراذل و اوباش سیاسی جهان هستند و نشست و برخاست با آنها افتخار نیست.
وی گفت: انگلیس و فرانسه همان کشورهای استعمارگری هستند که بسیاری از کشورهای جهان را به خاک و خون کشیدند.
صفایی بوشهری ادامه داد: نشستن و مذاکره و فرش قرمز پهن کردن برای مسئولان این کشورها و از آن طرف توهین های آنها در قبل، بعد و حین مذاکرات صحیح نیست.
7212/6043**
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.